telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах вшанували ветеранів визвольного партизанського руху

21 вересня в обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня партизанської слави. Щоб віддати шану народним месникам, які у роки Другої світової війни об’єдналися навколо визвольної ідеї, сумчани традиційно зібралися поблизу монумента «Героям Сумщини». Долучилися до заходу і представники Сумської обласної ради.

На переконання голови постійної комісії облради з питань бюджету Миколи Березіна, слава підпільників, партизанів, захисників і визволителів рідної землі нетлінна.

«Сумщина – край героїчних людей. Наша земля виховала найбільше Героїв Радянського Союзу. Десятеро з них були якраз підпільниками, а один із найяскравіших представників партизанського руху Сидір Ковпак удостоєний найвищого звання тих часів двічі, – зауважив у своєму вітальному слові Микола Якович. – На прикладах героїв минулої війни виховуються патріоти сьогоднішньої держави. Народні месники лишили звитяжний відбиток в історії, і ми зобов’язані гідно пронести естафету пам’яті, передаючи легендарні подвиги партизанів із вуст в уста, із покоління до покоління. Це украй важливо, бо, як відомо, без минулого немає майбутнього».

Перші паростки народного спротиву окупантам зародилися 77 років тому саме на Сумщині. Узявши свій початок у Спадщанському лісі Путивльського району, партизанський рух швидко поширився Україною, зібравши у своїх лавах близько мільйона сміливців – молодих хлопців та дівчат, для яких свобода рідної землі була значно ціннішою за власне життя. Народні месники стали справжнім жахом для загарбників, наносячи непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника.

На жаль, час невблаганний… Нині, за словами голови ради міської організації ветеранів Миколи Бондарєва, в Сумах мешкають лише сім партизанів-підпільників. Тільки двоє з них змогли завітати на урочистий мітинг.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 22 вересня 2020, 07:23

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top