telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Бій за майбутнє України: Сумщина вшановує полеглих у бою під Крутами

Немеркнучою славою вкрили себе студенти, гімназійні юнаки в битві під Крутами 100 років тому 29 січня, зупинивши більшовиків, що сунули на Київ, аби придушити шанс українців бути вільними. Як і сьогодні, кращі сини України стримали тоді наступ ворога, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності нашої держави.

На вшанування пам’яті перших українських захисників у Сумській обласній філармонії відбувся вечір пам’яті за всіма загиблими у битві під Крутами. З цієї нагоди до всіх присутніх на заході звернувся перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.

«Хоч минуло 100 років, але події під Крутами, а саме – боротьба молоді за незалежність держави, – перегукуються із сьогоденням. Нині ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Герої Крут одними з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу – це ті найкращі воїни, яких ми зобов’язані пам’ятати і віддавати гідну шану їхній пам’яті».

Окремо Анатолій Річкаль звернувся до молоді, яка за покликом серця стає на захист свободи України і гідно виконує військову присягу.

«Вага цієї маленької перемоги в історії нашої боротьби за свободу велика своєю юначою відданістю ідеалам державності та патріотизму. Тому ніколи не зітреться з пам’яті українців подвиг тих, хто став прообразом мужності та відваги. Я вдячний всім захисникам за те, що сьогодні ми живемо у незалежній Україні і продовжуємо відроджувати гідне європейське майбутнє для наших нащадків», - наголосив посадовець.

Втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70-100 загиблих за сучасними підрахунками. Серед них – 37-39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів.

Під час заходу у філармонії за усіма, хто віддав життя за нашу незалежність, була оголошена хвилина мовчання.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 29 січня 2020, 09:06

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top