telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Сумщина відзначила День партизанської слави

Сьогодні, 22 вересня, Сумщина разом з усією Україною відзначає День партизанської слави. Урочистості пройшли у Путивлі – колисці партизанського руху. 

Спочатку керівники області, району, депутати та представники делегацій з Полтавщини і Вінниччини поклали квіти до пам’ятників Сидору Ковпаку та Семену Руднєву, а далі відправилися у Спадщанський ліс.

Перед в’їздом до символічного дислокування партизан з-поміж дерев несподівано вийшли вояки, зупинили машини, заставили усіх вийти і пред’явити документи. Коли побачили, що всі свої, зустріли фронтовими ста грамами та хлібом із салом.

У музейному комплексі «Спадщанський ліс» відбулися урочистості, святковий концерт, театралізовані дійства та партизанський куліш.

«Сьогодні ми вкотре зібралися, аби вшанувати справжніх героїв, - зазначив у своєму вітанні голова обласної ради Володимир Токар. - Ми повинні вклонитися нашим землякам, які здійснювали партизанські рейди в період окупаційного режиму. І пам’ятати подвиг тих, хто захищав свої родини і рідну землю ціною власного життя. Ми мусимо говорити дітям і онукам правду, і в жодному разі не перекручувати історію».

Керманич обласних парламентарів згадав про єдиний за часи війни парад партизан, який відбувся в селі Дубовичі Кролевецького району на окупованій гітлерівцями території 23 лютого 1942 року. По головній вулиці села йшли партизани, їхали підводи зі зброєю. На сусідній вулиці вони переодягалися і знову йшли парадом. Вони хотіли залякати німців, показати, що партизанський загін величезний. І їм це вдалося.

«Я хочу сказати спасибі всім ветеранам за те, що саме завдяки вашим подвигам, вашому патріотичному вихованню сьогоднішні захисники України, не вагаючис,ь взяли в руки зброю, щоб відстоювати незалежність своєї держави. Близько 10 тисяч жителів Сумщини захищали і захищають кордон на сході країни. На жаль, близько 150 наших воїнів віддали життя за мирне небо. Ми завжди будемо їх пам'ятати... Ми пишаємося нашими славними земляками-партизанами, пишаємося сьогоднішніми воїнами - тими, хто здобував для нас мир під час Другої світової війни і тими, хто відстоює його сьогодні», - зазначив Володимир Токар.

Він подякував Конотопській організації ветеранів, що привезла на свято 91-річну Ганну Кривошеєву, яка з 15 років пішла в партизанський загін, та 90-річного генерала Миколу Кабанова. А всім присутнім Володимир Токар побажав миру, міцного здоров'я, щастя, родинного затишку і благополуччя.

Слова привітання звучали від заступника голови ОДА, голови Путивльської РДА, районної ради, районної організації ветеранів, гостей з інших регіонів. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих у роки Другої світової війни і тих, хто загинув нині, захищаючи незалежність України.

Усі згадували сторінки історії, зокрема, що саме Сумщина стала родоначальницею партизанського руху. До загону Сидора Ковпака вступали не лише жителі області, а й інших регіонів. Народні месники наводили страх на ворогів – підривали мости й ешелони, допомагали діючій армії. Сотні тисяч добровольців внесли свій вклад у Перемогу.

Гості з Вінничини подякували путивлянам за запрошення на святкування, передали, за традицією, вінницький хліб та подарували картину – приїзд козаків у гості до партизан. Потім усі бажаючі відвідали музей і відкритий майданчик з військовою технікою.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 22 вересня 2020, 07:23

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top