telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Анатолій Річкаль узяв участь у відкритті дошки пам’яті Героїв Крут

29 січня, у день річниці бою під Крутами, в Сумах відкрили дошку пам'яті бійцям-героям, які віддали своє життя в бою біля станції Крути.

Вона знаходиться на вул. Героїв Крут, буд. 36 (колишня вул. Черепіна, яка була перейменована минулого року, згідно з законом про декомунізацію) і нагадуватиме сумчанам про подвиг українських вояків та молоді.

Не дивлячись на сильний мороз, на відкриття знаку прийшли керівники області та міста, жителі та гості Сум. Виступаючі говорили про подвиг героїв, про те, що недосвідчені, молоді, але сильні духом патріоти, захисники рідної землі за 4 дні зупинили більшовистський наступ на Київ. Це дало змогу Центральній раді виграти час і підписати Брест-Литовський мир - угоду між країнами більшовистської Росії та країнами, що здобули незалежність після розпаду Російської імперії. Це був справжній успіх української дипломатії, що забезпечив міжнародне визнання незалежності УНР.

Звертаючись до присутніх перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль зазначив: «Ми зібралися сьогодні тут, аби вшанувати пам’ять молодих людей, які загинули в бою під Крутами, виборюючи право українського народу жити у власній державі. Цей бій, в якому сили ворога в 10 разів перевищували загін українських патріотів, став справжнім символом боротьби нашого народу за високі ідеали, за свободу і незалежність української держави. Курсанти, гімназисти, кадети не дали можливість ворогу дійти до Києва. Вони були майже не озброєні, але сильні духом і показали приклад відданості заради майбутнього України. Сьогодні наші хлопці на Сході також показують приклад жертовності і патріотизму, як і ті герої, що загинули під Крутами. Я вважаю, що приклад молодих хлопців буде унаслідуваний наступними поколіннями. А Україна стане сильною, заможною, міцною державою, про яку мріяли Герої Крут».

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 29 січня 2020, 09:06

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top