telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Проблеми учасників АТО - під особливий контроль влади

Заступник голови Лілія Ричкіна та депутати Сумської обласної ради Володимир Горох та Магомед Галаєв узяли участь у засіданні колегії ОДА, де на порядку денному одним з питань розглядалися організація системи координації та контроль надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.

На думку заступника голови обласної ради Лілії Ричкіної, копітка і відповідальна робота щодо надання допомоги учасникам АТО та їхнім родинам, яка сьогодні проводиться в області, має і в подальшому тільки удосконалюватися, адже наші земляки, що повернулися з війни потребують особливої уваги і підтримки, надання їм систематичних соціально-медичних, психологічних послуг.

Так, у Сумах з квітня минулого року успішно діє волонтерський Центр допомоги учасникам АТО та членам сімей загиблих, з осені такі ж структури розпочали свою діяльність при місцевих управліннях соцзахисту населення. Посадовці та волонтери забезпечують комплексну допомогу «атошникам», їхнім родинам, які в свою чергу мають і безоплатну правову підтримку від Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області. Діє в Сумах і в багатьох районних центрах телефонна «гаряча лінія».

На обліку в органах соцзахисту населення області нині перебуває 5217 учасників бойових дій, 41 з них мають статус інваліда війни, а 169 сімей – статус члена сім’ї загиблого. Усі вони отримують пільги, передбачені чинним законодавством.

У закладах охорони здоров’я області проводять обов’язкові медичні огляди. Однак, як говорить депутат обласної ради Володимир Горох, ті, хто повернувся з зони бойових дій, потребують додаткової психологічної реабілітації, забезпечення лікарськими засобами за безоплатними рецептами. На жаль, у лікарнях на сьогодні посади психологів та реабілітологів не передбачені. Це питання потребує з’ясування на державному рівні. Тому поки що на допомогу військовим приходять волонтери – викладачі кафедри практичної психології педуніверситету ім. А. С. Макаренка.

Депутат обласної ради Магомед Галаєв, який очолює постійну комісію, що опікується й соціальним захистом учасників АТО та членів їх родин, зауважує, що серед багатьох проблем (лікування, оздоровлення, протезування, працевлаштування тощо) існує й питання поліпшення умов проживання військових, що повернулися зі Сходу країни.

- Депутати обласної ради мають намір звернутися до Кабінету Міністрів з проханням у найкоротші строки розробити механізм забезпечення житлом учасників АТО, особливо тих, хто отримав каліцтво у зоні бойових дій, - наголошує Лілія Ричкіна.

За підсумками наради було прийнято рішення рекомендувати районній владі на місцях при коригуванні бюджету 2016 року виділити додаткові кошти на безоплатні лікарські засоби, сприяти вирішенню соціально-побутових проблем, працевлаштуванню, оптимальній реалізації фізичного, психо-соціального потенціалу військовослужбовців із зони АТО, забезпечення житлом чи земельними ділянками.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top