telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Завершено цикл навчально-практичних семінарів з розвитку сільських територій

Центр розвитку сільських громад Сумського національного аграрного університету у лютому провів цикл тематичних навчально-практичних семінарів за семи темами: «Роль проектного менеджменту в розвитку сільських територій», «Генеральні плани забудови: вимоги сьогодення», «Сучасні технології в овочівництві», «Сучасні технології з вирощування та переробки фруктів», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання молока», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання м’яса», «Виробництво екологічної продукції».

Завершальний етап навчань відбувся в Сумському національному аграрному університеті. Його учасниками були фахівці із Краснопільського, Білопільського, Лебединського та Сумського районів, загалом 28 осіб. Найбільша аудиторія зібралася, щоб обговорити питання стратегічного планування розвитку громад та особливості розробок генеральних планів територій.

Учасників семінару привітав ректор університету, академік Володимир Ладика, який наголосив на тому, що університет надає всебічну підтримку розвитку сільським громадам і далі буде співпрацювати за різним напрямами їх розвитку. Зацікавленість є і з боку очільників та фахівців сільських рад, адже на це зібрання приїхали за власним бажанням без застосування адміністративного тиску.

Більш жваво обговорювалася доповідь керівника офісу реформ Ніни Мельник на тему: «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні». В обговоренні взяли участь голова Лебединської районної ради Василь Калита, заступник голови Сумської районної ради Анатолій Салогуб, Самотоївський сільський голова, що на Краснопільщині, Іван Перерва. Вони поділилися досвітом проведення реформ та зазначили наявність багатьох стримуючих факторів, що є перепоною в їхній реалізації. 

Загалом за підсумками навчань, проведених у період з 11 по 26, у них узяли участь 206 представників 18 районів, у тому числі землевпорядників – 50, сільських голів – 78, галузевих спеціалістів – 30, фермерів та підприємців – 33, інших зацікавлених осіб – 15.

Центр розвитку сільських громад Сумського національного аграрного університету, діяльність якого безпосередньо координує ректор університету, й надалі сприятиме обговоренню та вирішенню проблемних питань розвитку сільських громад. Тож наступний семінар проводитиметься у Сумському національному аграрному університеті 2 березня на тему: «Державна реєстрація земельних ділянок та прав на них. Повноваження органів місцевого самоврядування по розпорядженню землями».

Спікерами на семінарі будуть експерти із земельних відносин, науковці, розробники багатьох законопроектів, які представлятимуть Земельну спілку України.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top