telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Країну будує робітник. В обласній раді говорили про перспективи розвитку професійно-технічної освіти

«Той, хто не витрачає гроші на освіту, згодом витрачатиме їх на тюрми», - нагадав відому істину голова обласної ради Семен Салатенко під час наради з обговорення проблем і ризиків функціонування системи професійно-технічної освіти та перспектив подальшого розвитку професійно-технічних навчальних закладів області.

Ще на початку року більшість працівників професійно-технічних закладів не отримали зарплати, а учні – стипендії. Через брак фінансування училища опинилися на межі закриття. Адже в межах децентралізації влада передала утримання цієї сфери на місцевий рівень, тож одні міста не могли утримувати власні ПТУ, інші – не захотіли.

Депутати Сумської обласної ради не стали чекати і перші зробили крок стосовно збереження училищ, направивши Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності фінансування закладів професійно-технічної освіти України за рахунок субвенцій з державного бюджету. І він приніс результат. 4 лютого поточного року Верховна Рада повернула фінансування професійно-технічних училищ до державного бюджету, а це – 86 млн. грн. в казну Сумщини.

На нараді в обласній раді, де були присутні народні депутати України Олександр Сугоняко, Олексій Кириченко, через скайп – Ігор Молоток, заступники голови обласної ради, ОДА та міської ради, керівники обласного та міського управлінь освіти, директори училищ, депутати обласної ради, громадськість, говорили про те, що нині 80% випускників вступають до вишів і лише 20% ідуть опановувати робітничу спеціальність. Хоча насправді саме робітник будує країну. Зауважували на тому, що система профтехосвіти готує спеціалістів, які затребувані не лише в Україні, але й за кордоном. Тож їх треба підтримувати, аби вони працювали на Сумщині. Бо, наприклад, коли Польща відмовилася від ПТО, країна постала перед проблемою дефіциту робітничих кадрів.

Спікер обласного парламенту вважає, що система профтехосвіти потребує змін. Але водночас, говорить, на порядку денному стосовно реформування системи професійно-технічної освіти Сумщини повинно стояти головним завданням залучення учнів до ПТУ. «Ми маємо разом вивчити всі питання, опрацювати їх і дати доручення народним депутатам від Сумщини, аби вони лобіювали функціонування системи профтехосвіти на належному рівні. Саме ми з вами повинні бути комунікатором між суспільством і владою», - звернувся він до директорів профтехучилищ.

Народний депутат Україні Ігор Молоток зауважив, що за Конституцією України людина має право отримати середню освіту за кошти держави і завдання депутатів забезпечити цю норму. Крім того, саме в ПТУ навчаються сироти, діти з неблагополучних, неповних, малозабезпечених сімей. «Ми повинні надати цим дітям можливість здобути освіту й спеціальність, не дивлячись на складну ситуацію в державному бюджеті». Сумщині, за словами депутата, передбачена стабілізаційна дотація у розмірі 28,4 мільйони гривень, яка покриє існуючу заборгованість. Але навіть з урахуванням усіх субвенцій на утримання 29 ПТУ Сумщини все одно бракує близько 14 мільйонів гривень. Для порівняння: у 2015 році утримання закладів професійно-технічної освіти області обійшлося у 186 мільйонів гривень.

Олександр Сугоняко додав, що народним обранцям важливо почути думку професіоналів, щоб зрозуміти, з якими законодавчими ініціативами повинні виходити депутати, аби профтехосвіта хоча б залишилася на тому рівні, на якому знаходиться нині. Попросив директорів училищ надати пропозиції до 15 лютого, коли у Верховній Раді звітуватимуть міністри, щоб їм можна було поставити запитання і почути відповіді.

Семен Салатенко попросив нардепа взяти під контроль ті училища, які готують спеціалістів для транспортної галузі: «Це ключ до підвищення нашої обороноздатності». Тим більше, що на нараді піднімалося питання про можливість на базі Сумського вищого професійного училища будівництва та автотранспорту створити коледж з посиленою військово-фізичною підготовкою, де готуватимуть спеціалістів для потреб армії.

Нині на Сумщині мережа ПТО складає 29 училищ, 7 з яких знаходяться в Сумах. Більше половини учнів – мешканці області. Але заповнені професійно-технічні заклади, за словами заступника директора департаменту освіти і науки ОДА Едуарда Кучменка, лише на 50%.

«Ми всі маємо усвідомити, що сучасна молодь прагне вищої якості знань, мріє здобути затребувану на ринку праці професію і ми повинні їм у цьому допомогти, піднявши рейтинг профтехосвіти», - резюмував Семен Салатенко.

Присутні подякували керівництву обласної ради, що нарада пройшла на високому рівні, що директори училищ не самостійно, а спільно з депутатами і громадськістю шукають шляхи вирішення проблем професійно-технічної освіти.

За підсумками наради вирішено створити робочу групу з питань реформування професійно-технічної освіти.

Останнє оновлення на Середа, 10 лютого 2016, 17:13

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top