telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко: «Облрада прийняла основні документи, за якими житиме громада у 2016 році»

29 січня, перед початком другого пленарного засідання третьої сесії обласної ради, очільник обласних парламентарів Семен Салатенко озвучив повідомлення про обрання депутата Сергія Демехи головою депутатської фракції «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Далі заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна озвучила депутатські запити, які надійшли від Олександра Непочатова, Віктора Лисенка, Андрія Грека, Сергія Науменка, Миколи Биркуна, Лілії Ричкіної, Магомеда Галаєва, Олександра Стрельченка, Валерія Толбатова, Олександра Будніка, Вікторії Мурич, Миколи Войтенка, Костянтина Товстухи. Депутати на прохання своїх виборців порушили питання щодо фінансування доріг, забезпечення медичним обладнанням лікарень, питною водою ті населені пункти, де йде видобуток нафти і газу. Усі депутатські запити підтримано і буде направлено до керівників облради, ОДА, правоохоронних органів.

Першим питанням порядку денного обласні парламентарі заслухали звіт голови облдержадміністрації Миколи Клочка про виконання програми економічного і соціального розвитку області, обласного бюджету та делегованих обласною радою повноважень у 2015 році. Звіт депутати прийняли до відома.

На пленарному засіданні також було внесено зміни до Програми економічного і соціального розвитку Сумської області та обласного бюджету на 2016 рік. Присутні в залі представники професійно-технічних закладів Сумщини щиро подякували депутатам за фінансову підтримку профтехосвіти. Як відомо, за Бюджетним кодексом, її фінансування у 2016 році здійснюється з місцевих бюджетів. Однак коштів у достатній кількості, на жаль, немає. Закінчується січень, а викладачі, майстри не отримали жодної копійки заробітної плати, відсутні гроші на забезпечення побутових потреб, нічим сплачувати за енергоносії. Тож фінансова підтримка зараз з обласного бюджету саме доречна.

Далі депутати призначили Сергія Котляренка на посаду генерального директора Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс», на посаду завідуючого комунальним підприємством Сумської обласної ради «Міжлікарняна аптека № 194» - Тетяну Полякову, а Юрія Приходька - на посаду начальника обласного комунального закладу «Сумська обласна рятувально-водолазна служба».

Підтримали народні обранці й клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України», звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо повернення спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість сільськогосподарських товаровиробників, який діяв у 2015 році та щодо недопущення звуження повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надрокористування.

Було створено тимчасову контрольну комісію Сумської обласної ради з перевірки стану використання та охорони надр й інших природних ресурсів на території Сумської області, розглянуто інші питання.

Зі своїми наболілими проблемами до обласних парламентарів, їхнього очільника, колишнього воїна АТО Семена Салатенка звернулися представники громадських організацій воїнів АТО, афганців, волонтерів, сімей загиблих героїв. Вони озвучили свої вимоги, що стосувалися безоплатного автоперевезення пільгових категорій, видачі земельних ділянок, відсутності програми з будівництва багатоповерхівок, де мали б бути передбачені квартири колишнім воїнам та їхній родинам.

Закриваючи напружене й емоційне пленарне засідання третьої сесії, голова обласної ради Семен Салатенко наголосив: «Сьогодні ми прийняли відповідні зміни до обласного бюджету на 2016 рік та Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2016 рік. Це основі документи, за яким житиме громада у 2016 році. Хочу щиро подякувати депутатам за плідну співпрацю та конструктивну роботу».

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 лютого 2016, 12:41

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top