telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко ініціює звернення до Кабінету Міністрів України

За підсумками поїздки до Кабінету міністрів України, де відбулася нарада з представниками облрад щодо реалізації змін до Порядку надання спецдозволів на користування надрами, голова Сумської обласної ради Семен Салатенко пропонує підтримати ради інших регіонів, які звертатимуться до уряду з проханням скасувати зміни до урядової постанови №615, якою передбачаються організаційні зміни у видачі дозволів на розробку надр.

За наявної інформації з 5462 виданих спецдозволів на надрокористування на близько 1500 ділянках не розпочато роботи. 72% непогоджених заявок саме облрадами. 8 областей не задовольнили жодної поданої заявки , у 40% випадках проекти заморожені через земельні питання.

Обласні ради не хочуть надавати погодження, адже хочуть самі вирішувати, кому давати дозволи, аби всі кошти йшли до місцевих бюджетів. Вони також хочуть мати соціальні угоди з компаніями. До того ж кажуть про проблеми в регіоні від діяльності компаній, про екологічні наслідки, розбиті дороги.

Семен Салатенко вважає, що ця постанова суперечить принципам децентралізації, звужує права регіонів, в тому числі й фінансові: «У регіонів поступово забирають все: потужні підприємства податки платитимуть у Києві та Харкові... дозволи... а нам у регіонах залишать розбиті дороги, непрофінансовані заклади ПТО та пільговий проїзд. Це геноцид...»

Він дав доручення відпрацювати це питання і винести на найближче засідання сесії обласної ради. Справа в тім, що згідно з запропонованою урядовою Постановою змін, «Держгеонадра» надсилає для розгляду відповідним органам місцевого самоврядування (тобто радам) запити кампаній, аби останні отримали дозволи на розробку надр. Орган самоврядування (рада) має 30 днів, аби відпрацювати питання і надати вмотивовану відповідь, а сесія відбувається раз на квартал. Якщо ж протягом зазначеного терміну відповіді не отримано, «Держгеонадра» має право власне надати дозвіл.

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 лютого 2016, 12:41

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top