telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко: «Треба робити все можливе, аби епідемія грипу не набрала обертів!»

Голова обласної ради Семен Салатенко провів 16 січня нараду за участі провідних фахівців регіону, керівників відповідних структурних підрозділів, головних лікарів, депутатів обласної ради з метою почути реальну інформацію про ситуацію з захворюваністю на грип в області та її наслідками. А також фактори реагування на її приборкання.

Начальник обласного управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко зазначив, що ситуація керована, відповідає багаторічним показникам і сезонному періоду, хоча є певні панічні настрої у людей:

«У цілому по області не перевищений епідемічний поріг, однак в окремих регіонах ситуація критична. Це Білопільський, Буринський, Краснопільський, Липоводолинський райони, а також міста Ромни та Охтирка», - заявив посадовець.

За наявної інформації - у Бурині епідемічні показники перевищені у 4 рази - 81 випадок захворювань на 10 000 населення. Маються смертельні випадки від грипу. Зокрема у Буринському районі померло 2 хворих, по одному у Конотопському, Білопільському районах та місті Суми. Переважно, це громадяни, кажуть лікарі, які займались самолікуванням і несвоєчасно звернулись за медичною допомогою.

Сергій Бутенко зазначив, що завдяки консолідованій позиції влади та медиків на сьогодні у Буринському районі ситуація стабілізована - там з районного бюджету на боротьбу з епідемією вже виділено 560 тисяч гривень. Приклад позитивної взаємодії влади і медиків маємо у Конотопському та Недригайлівському районах.

Депутат обласної ради Віра Лаврик тут же акцентувала увагу на необхідності невідкладного наповнення резервного фонду для боротьби з грипом. Вона вважає за доцільне закликати сільські ради, інвесторів, господарників, усіх небайдужих людей акумулювати кошти, аби упередити лихо.

Головний медик області на нараді в обласній раді запевнив, що лікувальні заклади області готові при надзвичайній ситуації задіяти всі наявні резерви. Водночас, каже, що коштів, які потрібні для подолання епідемії, недостатньо. Кричущою є проблема в обласних лікарняних закладах з обладнанням. Воно застаріле і його недостатньо. Не вистачає ліжок та лікарських засобів у достатній кількості.

«В інфекційному відділенні дитячої обласної клінічної лікарні перебуває 67 малолітніх хворих.Одна дитина - у вкрай тяжкому стані. Ми не маємо найнеобхіднішого - пульсометрів, які дозволяють виявити у хворого атипічну пневмонію», - зазначила головний лікар обласної дитячої лікарні Ганна Богданова.

Щодо препарату «Таміфлю», який довів ефективність при лікуванні хворих у 2009-2010 роках, область має лише 100 упаковок препарату. Але, як стверджують медики, є можливість отримати необхідну кількість ліків з Литви – у крайньому разі таку заявку вони вже зробили. А поки що радять уникати контактів з особами, що мають симптоми грипу, обмежити відвідування місць великого скупчення людей, часто мити руки, використовуючи миючі та антисептичні засоби, провітрювати приміщення, повноцінно харчуватися, уникати перевтоми.

Кожен учасник розмови в обласній раді мав можливість висловити своє судження з приводу зазначеного питання. Але всі розділили думку депутата обласної ради Віктора Дубінки, що потрібний системний підхід до вирішення проблем медицини, тоді не доводилося б, так би мовити, екстрено гасити пожежу.

Підсумовуючи нараду, голова обласної ради визначив алгоритми майбутніх дій. Так, керівникам районів рекомендовано вжити всіх заходів спільно з сільськими радами, інвесторами щодо наповнення резервних фондів для боротьби з епідемією, системно проводити роз’яснювальну роботу у ЗМІ, аби люди звертались до лікарів на першій стадії захворювання.

Постійна комісія обласної ради, яка опікується сферою медицини, у найближчий термін має розглянути питання щодо виділення коштів для придбання пульсометрів для обласних закладів і придбання рентген-апаратів для дитячої обласної клінічної та Ямпільської районної лікарень. Управлінню охорони здоров’я доручено підготувати пропозиції щодо збільшення медичної субвенції для Сумської області.

Останнє оновлення на Субота, 16 січня 2016, 15:39

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top