telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова обласної ради ініціює звернення до народних депутатів від Сумської області стосовно фінансування дорожнього будівництва

Голова обласної ради Семен Салатенко узяв участь у засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій.

Серед питань, що розглядали депутати, очільника обласних парламентарів особливо зацікавили пропозиції служби автомобільних доріг у Сумській області щодо можливих шляхів поліпшення стану дорожньо-мостового господарства області. На його глибоке переконання, саме ремонт доріг на Сумщині – справа, яку відкладати у довгий ящик просто злочинно.

Відомо, що Сумська область потребує невідкладних фінансових ін’єкцій у дорожнє будівництво. Як повідомив на засіданні комісії начальник Служби автомобільних доріг у Сумській області Іван Романюк, із загальної протяжності автомобільних доріг загального користування області - 7215,8 км (2106,2 км – державного значення, 5109,6 км – місцевого значення ) - втратили несучу спроможність 4887,4 км, не відповідають нормативним показникам по рівності 6985,4 км, у т.ч. державного значення 1966,5 км. З 503 мостів 3 перебувають у аварійному, ще 19 у передаварійному стані, практично половина потребують ремонту або реконструкції. Основними проблемами розвитку галузі залишаються недостатні обсяги фінансування дорожнього господарства. Протягом останнього десятиріччя кошти виділялися в розмірах, значно менших за нормативну потребу.

Цією проблемою Семен Салатенко та депутати обласної ради сьомого скликання переймаються буквально з моменту свого обрання. Не залишилося без уваги їхнє звернення за підтримкою до народних депутатів, обраних від Сумщини, які й зініціювали 21 грудня у Сумах виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань транспорту на чолі з головою Комітету Ярославом Дубневичем.. «На жаль, в обласному бюджеті для вирішення нагальних і невідкладних проблем дорожньої галузі кошти обмежені, тож без державної підтримки не обійтися»,- наголосив тоді голова обласних депутатів.

Парламентарі тоді почули прохання і прийняли рішення щодо рекомендацій Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування робіт з поліпшення дорожнього обслуговування Сумської області. А саме: для будівництва мостових переходів у селі Климентове Охтирського району, у селищі Краснопілля, у селищі Жовтневе, через р. Вир, ремонту автодоріг «Суми-Полтава», «Суми-Краснопілля-Харків», «Суми-Ромни-Прилуки-Київ», «Шостка-Кролевець», «Суми-Шостка», обходу м. Білопілля та м. Суми. У планах і ремонт автомобільної дороги «Суми-Харків» у межах двох областей. Рішення Комітету Верховної Ради України з питань транспорту щодо виділення бюджетних коштів на об’єкти транспортної інфраструктури Сумської області направлене до КМУ.

У свою чергу обласна служба автодоріг пропонує створити обласний дорожній фонд. Його основними джерелами можуть бути добровільні відрахування або внески від аграрних підприємств області. Варто визначити й конкретні розміри відсотків відрахувань від збільшення загальних надходжень до обласного бюджету на ремонт обласних доріг. Крім того, обласні дорожники пропонують вийти з клопотанням на Кабінет Міністрів України та Верховну раду України щодо встановлення відсотку відрахувань на ремонт доріг області від збільшення митних надходжень за перевезення через державний кордон, а також встановлення відсотків розподілу надходжень акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до місцевих бюджетів населених пунктів та обласного бюджету у розмірах 50% та 50%.

Детально обговоривши на засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій означені вище проблеми, обласні парламентарі вирішили підтримати пропозиції служби автомобільних доріг у Сумській області щодо можливих шляхів поліпшення стану дорожньо-мостового господарства області, а також клопотання служби автомобільних доріг у Сумській області щодо виділення 38 млн. грн. з обласного бюджету на співфінансування дорожніх робіт на об’єктах важливих для територіальних громад області. Доручити Сумській обласній державній адміністрації провести розширену нараду за участі всіх зацікавлених сторін з питання стану дорожнього господарства області та перспектив інвестування в його розвиток.

На пропозицію голови обласної ради Семена Салатенка народні обранці вирішили звернутися з проханням до народних депутатів України від Сумської області за підтримкою стосовно фінансування з державного бюджету найнеобхідніших об’єктів як невідкладних: будівництва мостових переходів у селі Климентове Охтирського району через р. Ворскла, у селищах Жовтневе та Краснопілля, через р. Вир, об’їзної дороги навколо м. Суми.

Останнє оновлення на П'ятниця, 15 січня 2016, 13:17

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top