telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

За ініціативи Семена Салатенка в обласній раді відбулося відкрите обговорення обласного бюджету

Яким буде обласний бюджет 2016 року обговорювали на громадських слуханнях в обласній раді депутати, експерти, члени громадської ради при ОДА. З такою ініціативою виступив голова обласної ради Семен Салатенко, зауваживши, що обласний бюджет повинен бути прозорим і максимально відкритим.

Обговорення головного фінансового документу розпочалося з того, що він буде складним і вкрай напруженим. Окрім того, присутні розуміють, що наразі важко прогнозувати, за якою податковою базою буде жити країна, оскільки ще не прийняті зміни до бюджетного та податкового кодексів.

Голова обласної ради Семен Салатенко зауважив, що така складна ситуація з формуванням бюджетних показників склалася вперше. На всі заклади освіти і медицини, що фінансуються з обласного бюджету, кошти закладені по обов’язкових виплатах у повному обсязі. Втім, може виникнути проблема з тими, що фінансуються за рахунок медичних або освітніх субвенцій. Це покажуть цифри, коли буде прийнятий державний бюджет. Одне ясно вже сьогодні – коштів вистачати не буде.

Депутат обласної ради Олександр Теліженко акцентував увагу на тому, що нинішній державний бюджет був внесений на розгляд із суттєвими змінами до бюджетного та податкового кодексів. На його погляд є складнощі, які тягарем ляжуть на місцеві бюджети. А це – 75% компенсація за закупівлю касових апаратів (2,2 млрд. грн.), пропозиції щодо скорочення на 1 млрд. грн. фонду регіонального розвитку, скасування субвенцій на окремі медичні заходи і програми, скасування субвенцій на надання пільг тощо. Депутат говорить, що може статися квотування коштів на казначейських рахунках, як було вже у 2012-2013 роках.

Обговорення тривало декілька годин. Зважувалися всі «за» і «проти». Голова бюджетної комісії Олена Сердюк повідомила, що на засіданні бюджетної комісії, яка передувала слуханням, від депутатів також надходили зауваження. Але все одно було прийняте рішення винести проект обласного бюджету Сумської області на 2016 рік на пленарне засідання сесії, яке відбудеться 25 грудня.

За словами заступника голови ОДА Олександра Марченка, приймати бюджет необхідно, бо, на його переконання, таким чином будуть забезпечені вимоги бюджетного законодавства.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top