telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Депутати обласної ради наполягають на необхідності зберегти існуючі пріоритетні напрямки соціального захисту населення

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, освіти, науки, культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, материнства та дитинства, яке відбулося під головуванням Магомеда Галаєва, депутати розглянули рекордну кількість питань – сорок. Серед них десять, які входять до порядку денного наступної сесії обласної ради.

Ураховуючи профільну спрямованість комісії, обласні обранці чимало часу відвели обговоренню ходу виконання Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки та змін до неї. Депутати Володимир Горох, Тетяна Гончаренко, Юрій Меєрович, Ірина Д’яконова, Олександр Кирій, Тетяна Євдокимова наголосили на необхідності зберегти вже існуючі пріоритетні напрямки соціального захисту населення. Тож одностайно погодили суму в 10,5 млн грн, спрямовану в 2021 році на реалізацію програми, насамперед на підтримку учасників АТО та їх сімей – 8,5 млн. Тут йдеться про адресну матеріальну допомогу, забезпечення дровами, облаштування місць поховань. Ще один мільйон гривень передбачено воїнам-інтернаціоналістам, решта коштів дозволить підтримувати життєдіяльність інших соціально вразливих мешканців.

Неабияку дискусію викликали зміни до Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки. Незважаючи на те, що програма вичерпала свій ресурс, Департамент соціального захисту населення ОДА запропонував подовжити її дію ще на рік. Це дозволить зняти напругу серед населення області й знайти компроміс з перевізниками, які згідно з чинним законодавством змушені перевозити пільговиків в необмеженій кількості, але компенсація їм сплачується в межах фінансового ресурсу. Є заборгованість за минулий рік. Тож з початком поточного року дехто з перевізників відмовився возити пільговиків взагалі чи обмежив їх кількість до одного.

Депутати заслухали з цього питання інформацію заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилу Мусіяку, а також звернення голови обласної організації роботодавців у галузі транспорту Миколи Тертишного щодо унеможливлення руйнування мережі регулярних перевезень на маршрутах загального користування. Члени комісії були одностайні в тому, що зміни до програми приймати треба. Тим більше, що на її виконання в 2021 році передбачено 11,6 млн грн. На сьогодні фінансовий ресурс до обласного бюджету, що надходить від місцевих громад, складає 8,2 млн грн. Звичайно, це може компенсувати лише третину фактичної вартості пільгового проїзду. Відтак у ході дискусії залунали думки про необхідність зміни самого підходу до системи компенсацій за пільговий проїзд. Було вирішено за підсумками першого півріччя повернутися до цього питання, а також зачекати розв’язання його на рівні держави, оскільки проект документу, розробленого урядом, уже виставлено на загальне обговорення.

Не менш активним було обговорення змін до обласного бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки. Заслухали репрезентацію Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2021-2024 роки та Регіональної програми молодіжного житлового кредитування на 2021-2023 роки в Сумській області, інформацію про хід виконання та зміни до Обласної комплексної програми «Освіта Сумщини у 2019-2021 роках» за підсумками 2020 року.

Депутати розглянули також низку власних питань, серед яких хід виконання п’яти програм щодо реорганізації комунальних закладів та установ медичної галузі, а також програми національно-патріотичного виховання на 2018-2020 роки.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top