telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Нащадок родини Линтварьових – у Сумах

Напередодні травневих свят до Сум завітав нащадок Линтварьових – Олег Ткаль – онук Георгія Михайловича Линтварьова, наймолодшого з родини, що приймала у себе на гостинах А.П.Чехова та його близьких улітку 1888-1889 рр.

До візиту приурочили відкриття виставки «Семья, достойная изучения». Назву підказало висловлювання самого письменника про родину господарів його дачі на Пслі.

Уперше так повно представлена для оглядин збірка світлин музею, що стосується Линтварьових та їхнього близького оточення. Три десятки аутентичних фотознімків кінця XIX початку XX століття походять з сімейного альбому Линтварьових. Він представлений тут же – вартісна річ, обрамлена вишневим оксамитом з рельєфною металевою прикрасою. До музею альбом передала Тамара Йосипівна Колосовська, мати якої – вихованка Линтварьових – отримала його від наймолодшої з трьох сестер Линтварьових – Наталки – незадовго до смерті останньої 1943 року в Сумах.

Сім`я Линтварьових характеризується Антоном Чеховим як серйозна, літературна, гостинна. «У великодушності і доброті нема їм рівних у всій Харківській губернії», – занотував письменник про господарів своєї дачі. Стара хазяйка добре зналася на літературі. Дві її старші дочки були лікарками, молодша – вчителькою. Старший син – прогресивний земський діяч, молодший – піаніст. Разом з тим, усі вони із запалом займалися господарством і розумілися на ньому в усіх дрібничках. Це були саме ті люди, що здавна створювали Сумському повіту славу «культурного куточка Харківської губернії». З прекрасно ретушованих з коричневим відтінком знімків, знятих у Сумах, Охтирці, Києві, Харкові, на нас споглядають представники провінційної інтелігенції кінця XIX початку XX століття.

На виставці представлені світлини з фотоальбому Линтварьових, на яких зображені близькі до цієї родини люди, що залишили помітний слід у вітчизняній історії, науці, мистецтві. Це історик М.І. Костомаров, народник В.П. Воронцов, художник К.О. Трутовський.

Певний інтерес викликають у відвідувачів музею фотознімки онуків та правнуків хазяйки Лучанської садиби з боку двох її синів. 

{gallery}2013/20130507-act{/gallery}

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top