telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

«Природа навколо нас»

20121005-act01

3 жовтня 2012 року в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Природа навколо нас», присвячений Всесвітньому Дню захисту тварин за участю учнів 8-го класу НВК с. Яструбине Сумського району.

Місцем проведення заходу стала стаціонарна експозиція залу №2 «Тваринний і рослинний світ Сумщини».

Співробітник музею Лариса Гаврилів ознайомила учнів з історією виникнення свята, розповіла про мислителя і філософа, засновника чернецького ордену, Франциска Ассизського, який проповідував любов до всього живого на землі, був заступником і покровителем «братів наших менших». Франциск Ассизський помер 4 жовтня 1226 року, і саме в цей день відзначається Всесвітній День захисту тварин. Його філософія знайшла відлуння у наші дні і святий Франциск став символом руху на захист тварин. Однак не просто вдалось людству долати своє зверхнє ставлення до природи. Між духовними подвигами цього святого до перших дієвих, підкріплених законами кроків на захист тваринного світу лежить шлях у шість століть.

Перший закон про захист тварин було прийнято 1822 р. у Британії. У 1824 р. у Лондоні було створено першу у світі громадську організацію у сфері захисту тварин: Товариство попередження жорстокого ставлення до тварин. 1959 року було створено Міжнародне товариство захисту тварин. Ці організації діють і сьогодні, впливаючи на гуманізацію суспільства.

З 1979 року питання захисту тварин входить у велику політику. У 1987 р. у Страсбурзі 21 країна – члени Ради Європи – підписали Європейську конвенцію на захист домашніх тварин. В Україні День захисту тварин відмічається з 2000 року.

Науковий співробітник відділу природи краю Лариса Гаврилів наголосила, що захист найслабших, чотирилапих «громадян», позитивно впливає на гуманізацію людського суспільства, що є актуальним у наш час.

Лариса Гаврилів також ознайомила школярів з експозицією залу «Природа», розповіла про тваринний світ Сумщини, про рідкісних тварин, що потребують захисту і охорони. Наголосивши, що 4 жовтня, у день смерті святого Франциска, який став символом захисту тварин у західних країнах, варто признавати провину людства перед тваринним світом, кожного з нас, і спробувати її спокутувати.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top