telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Газова безпека вдома: як не стати жертвою «блакитного палива»?

Користуватися газовими приладами у побуті – зручно та безпечно. Утім, за неправильної експлуатації, із «помічників» вони стають «шкідниками» і можуть призвести до пожеж, вибухів або навіть смерті.

За словами фахівців АТ «Сумигаз», причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускають споживачі.

Аби уникнути неприємних ситуацій, фахівці пропонують дотримуватися простих правил: переконайтеся у відсутності запаху газу й лише тоді запалюйте газ; перед початком користування газом треба пересвідчитися, що всі крани перекриті; щоб увімкнути газовий прилад, спочатку відкрийте кран на газовій трубі, запаліть сірник (запальничку) і лише після цього поверніть відповідний кран на приладі;під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги повинні бути відчинені – у газифікованих приміщеннях вентиляційні отвори мають бути постійно відкриті;двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Слідуйте цьому переліку правил і пам’ятайте, що категорично заборонено: допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктажу й не знають правил користування газовими приладами; самовільно ремонтувати, замінювати, вносити зміни в конструкцію, переносити газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади; користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, запірної арматури й газових балонів; користуватися газовими приладами при відсутності тяги або наявності зворотної тяги в димоході та вентканалі; користуватися електроприладами при виявленні запаху газу; застосовувати вогонь для виявлення витоку газу; залишати працюючі газові прилади без нагляду; використовувати газ та газові прилади не за призначенням; користуватися газовими плитами для опалювання приміщень; використовувати для сну й відпочинку приміщення, де встановлені газові прилади; захаращувати приміщення, у яких є газові прилади.

Звичайна уважність та обізнаність іноді можуть попередити невиправне лихо. Бережіть себе!

 

За повідомленням
Управління зовнішніх комунікацій АТ «Сумигаз»

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top