telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Понад 4,8 млрд гривень заробили громади Сумщини за 9 місяців

«4,8 млрд грн – це сума сукупних власних доходів 51 територіальної громади області за 9 місяців 2021 року. Найбільшу частку в структурі надходжень має ПДФО  – 3,0 млрд грн = 62% власних доходів, плата за землю - 0,7 млрд грн = 14% власних доходів, єдиний податок – 0,6 млрд грн = 13% власних доходів», - зазначає Ірина Алєєва, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.

За її словами, територіальні громади збільшили надходження до своїх бюджетів у порівнянні з минулорічним періодом в середньому на 17,3% - це середній приріст  доходів по області:

«Найбільший приріст власних доходів за 9 місяців у порівнянні із минулим роком мають Андріяшівська (31,8%), Чернеччинська   (29,7 %),  Липоводолинська (28,4 %) територіальні громади», - підкреслює радниця.

Доходи загального фонду на 1-го мешканця (без трансфертів) в середньому ТГ по області становлять 4538 гривень. Цей показник розраховано як співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без урахування трансфертів до кількості мешканців відповідної ТГ. Тобто, у розрахунок включено лише доходи загального фонду, які мобілізуються до бюджету на відповідній території.

«Цей показник характеризує фінансовий потенціал ТГ, спроможність забезпечувати громаду за рахунок ресурсів, які надходять на її території. Так за показником власних надходжень на 1 мешканця традиційно лідерами є Комишанська (10678 грн) та Чернеччинська (8270 грн) територіальні громади», - розповіла Ірина Алєєва.

Говорячи про витрати громад області у зазначений період – ця сума дорівнює 6,4 млрд грн, мова йде про загальний та спеціальний фонд з урахуванням міжбюджетних трансфертів.

«Якщо ми будемо дивитися показник витрат бюджетів детально, можемо побачити, що на освіту громади витратили 55% від загальної суми видатків за 9 місяців 2021 року  - 3,5 млрд грн, на охорону здоров’я – 0,3 млрд грн, або 5%. Витрати на житлово-комунальне господарство та транспортну інфраструктуру - 9% і склали 0,6 млрд грн, а на утримання органів місцевого самоврядування – 0,9 млрд грн або 14% від загальної суми видатків», - підкреслює радниця.

Витрати на одного мешканця в середньому по ТГ області складають 5982 гривні – це  розраховується як співвідношення обсягу видатків загального фонду до кількості мешканців відповідної ТГ. У розрізі окремих громад цей показник коливається від 4243 гривень у Свеській ТГ до 13239 гривні у Комишанській ТГ.

Якщо розглядати показник витрат на утримання апарату управління на 1-го мешканця – він визначється, як співвідношення обсягу видатків на утримання апарату управління, проведених за рахунок коштів загального фонду, до кількості мешканців відповідної ТГ, коментує радниця.  Цей показник вказує на те, якою є «вартість» одного працівника управлінського апарату ТГ для кожного жителя громади. Так найдорожче вартує один працівник апарату управління для  Шалигинської ТГ 2231 гривні ,а найдешевше для Конотопської ТГ 491 гривню.

«За допомогою цих фінансових показників можна сформувати місце в рейтингу для кожної ТГ, що  дає можливість сформувати уявлення про фінансовий потенціал громад, тобто зрозуміти чи може громада забезпечити надання якісних послуг своїм мешканцям», - підсумовує Ірина Алєєва.

Аналітика проведена на основі даних Департаменту фінансів Сумської ОДА.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top