telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Скільки громади Сумщини витрачають на галузь освіти та утримання апаратів?

Витрати місцевих бюджетів громад Сумщини у 2020 році склали 6 млрд грн,  а власних доходів надійшло лише 4,2 млрд гривень. Отже, 1,8 млрд грн було профінансовано з державного бюджету (субвенції та дотації).

«Найбільше коштів з місцевих бюджетів витрачається на галузь освіти  - 47% від загальної суми видатків. При цьому у відсотковому співвідношенні найбільша частка витрат на освіту в Кириківській територіальній громаді – 68%, Кролевецькій та Недригайлівській - 67%, а найменша  у Шалигинській  та Сумській  – 38%. На охорону здоров’я було витрачено - 8%, житлово-комунальне господарство - 10%, на утримання органів місцевого самоврядування - 13%», - зазначає Ірина Алєєва, радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD.

Щодо апаратів управління, то середній відсоток витрат на утримання апарату управління у власних доходах по громадах Сумщини є трохи меншим від середньоукраїнського показника та складає близько 18%. У розрахунку на одного мешканця це дорівнює 934 гривень.

«До 20% витрачають на апарат управління такі громади як Сумська, Комишанська, Конотопська, Кролевецька, Тростянецька, Краснопільська, Охтирська та Шосткинська.

Близько 40% витрачають Чупахівська, Шалигінська та Новослобідьська громади.  У абсолютних цифрах у розрахунку на одного мешканця найменше таких витрат має Кролевецька ТГ - 448 грн, а найбільше Шалигінська тергромада - 2698 грн», - підсумовує Ірина Алєєва.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 12 квітня 2021, 09:23

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top