telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

В обласному краєзнавчому музеї зберігаються примірники газет, яким понад сто років

У фондовому зібранні Сумського обласного краєзнавчого музею зберігаються цікаві періодичні видання кінця ХІХ – початку ХХ ст., серед яких примірник газети «Новое время» від 22 грудня 1912 р., присвячений новорічно-різдвяним святам, який свого часу належав одному з мешканців Сум.

Газета була заснована 1868 р., видавалася щоденно, згодом готувалися ранкові та вечірні номери, а з 1891 р. – щотижнево виходив її ілюстрований примірник. У газеті друкувалися новини надіслані з Європи і великих міст країни, оголошення провідних торгівельних компаній і магазинів, повідомлення про проведення виставок та інше.

Примірник газети з музейного зібрання ілюстрований чорно-білими і кольоровими фотографіями. В ній вміщено репродукції картин: «Поклоніння пастухів» – робота видатного італійського художника Доменіко Гірландайо, «Поклоніння Пресвятої Діви божественному немовляті» італійського живописця Антоніо да Корреджо, «Аве Марія» німецького художника Вільгельма Каульбаха і малюнки французького майстра Вьяма-Адольфа Бугеро «Пресвята Діва серед янголів» і «Богоматір з Христом-немовлям».

Цікавим є зміст видання. Тут надруковано вірш «Під Різдво» і різноманітні тематичні зимові есе. Автором однієї з публікацій етнографічного характеру – «Кутя» є Микола Миклашевський  (1960–1909) – політичний і громадський діяч другої половини ХІХ ст., нащадок козацько-старшинського роду, біографічно пов’язаного з сумським краєм.

Нині звичними стали поштові листівки, святкові номери різних періодичних видань, присвячені новорічній тематиці. На початку ХХ ст. такі газети були чимось не звичним і зберігалися у родинах на згадку. Так і цей примірник газети «Новое время» крізь простір і час створює для нас новорічну-різдвяну атмосферу, що панувала на початку ХХ ст.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top