telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Ялинкові прикраси з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею

Чарівне, казкове Новорічне свято у кожної людини асоціюється з особливими відчуттями. У багатьох передчуття свята з'являється одночасно з появою на прилавках магазинів красивих та сяючих ялинкових прикрас. Вони відображають традиції соціального, культурного й сімейного життя різних країн та поколінь. Усе має свою історію, навіть ялинкові іграшки.

Мода на різдвяні прикраси виникла в Німеччині у XVI ст. Спочатку прикраси на ялинку були їстівними: випічка, фрукти, цукерки тощо. З другої половини ХVІІІ ст. стали виготовляти ялинкові прикраси багаторазового використання з паперу, тканини, фольги, пап’є-маше: квіти, іграшки, зірки, янголи.

На виставці «Зимова казка» у Сумському обласному краєзнавчому музеї, на ялинці, можна побачити прикраси кінця 1940-х - 1990-х рр., що створюють атмосферу того часу. Серед них: герої казки «Про золоту рибку» початку 1950-х рр.; іграшки у формі автомобілів кінця 1940-х – початку 1950-х рр., що з’явилися після випуску автомобіля «Побєда» у 1946 р.; космонавти, літаки та супутники початку 1960-х рр. Цікавими є характерні для 1960-х рр. ялинкові прикраси у вигляді різних овочів і фруктів: кукурудзи, цибулі, огірків, баклажанів, перцю, груші. Привертають увагу іграшки на прищіпках: казкові герої, птахи, звірятка та ін. Також на ялинці можна побачити прикраси: П'єро та клоуна початку 1950-х рр.; дівчинку Вишеньку з казки Дж. Родарі «Пригоди Чиполліно», яка вийшла у перекладі у 1953 р.; годинники з намальованими циферблатами, що випускають з 1956 р. після виходу фільму «Карнавальна ніч».

Музейну ялинку прикрашають різнокольорові кульки, бурульки, шишки та дзвіночки з 1970 – 1980-х рр. У цей період популярними стають «дощики» з фольги та фігурки тваринок з пластмаси. У 1990-ті рр. модними стають іграшки із зображенням тварин – символів року. З початку 2000-х рр. поступово повертається мода на саморобні та ретро-іграшки.
Якими б не були ялинкові прикраси - купленими чи створеними своїми руками - Новий рік – це завжди свято, казкове та неповторне. І його з нетерпінням чекають і діти, і дорослі.

З прийдешніми Новим роком та Різдвом!

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 24 грудня 2020, 11:02

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top