telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Конкурс Секторальної підтримки ЄС: фахівців з ОТГ трьох областей навчали готувати проєктні заявки

Якими є особливості заповнення логіко-структурної матриці та її зв’язок з розділами проєктної заявки для проєктів регіонального розвитку?

Відповідь на це питання можна було почути під час онлайн-тренінгу для фахівців, які займаються підготовкою проєктів у громадах з ОТГ Полтавської, Сумської, Черкаської областей.

«Ми допомагаємо громадам навчитися якісно готувати проєктні заявки, адже це дійсно вагомий інструмент для їх розвитку. В умовах обмеженості бюджету та значної конкуренції - це особливо актуально. Але наша мета - не тільки надати разову допомогу в рамках конкретного конкурсу, а дійсно підготувати сильні проектні команди, які системно будуть використовувати ці знання на користь наших громад у майбутньому», - прокоментувала Марина Лобова, керівниця Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD.

Під час тренінгу учасники спільно з Григорієм Перервою, експертом з підготовки проєктів Програми «U-LEAD з Європою», шукали відповіді на питання: що таке логіко-структурна матриця і чого слід починати саме з неї? Що таке дерево проблем і дерево цілей? Як логіко-структурна матриця корелюється з проєктною заявкою і на що будуть дивитися експерти? Ризики та припущення: як бути з ними? Показники успішності проєкту: що писати та як перевіряти?

«Конкурс Секторальної підтримки ЄС – це одночасно можливість та виклик для громад. Можливість, адже відкривається доступ до значних фінансових ресурсів (можна залучити до 48 млн. грн.), виклик - бо є дуже серйозні вимоги до змісту і якості проєктів. Саме для того, щоб помогти ОТГ робити якісні й логічно структуровані проєктні заявки нами було організовано і проведено низку тренінгів», - зазначив Григорій Перерва.

Були розглянуті питання вимог до логіко-структурної матриці в контексті підготовки проєктів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів бюджетної секторальної підтримки Європейського Союзу; питання визначення кореляцій між загальним текстом проєктної заявки та логіко-структурною матрицею; підходи до відображення і управління ризиками проєкту; особливості вибору індикаторів та джерел і засобів перевірки; приклади заповнення логіко-структурної матриці на попередній на конкурс Секторальної підтримки ЄС.

Як подати проєкт? Відповідь можна знайти тут https://cutt.ly/of4U2Kh

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top