telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Інструменти залучення громадян: ОТГ Сумщини ділилися досвідом у зазначеній сфері

Спільне обговорення діючих в ОТГ інструментів демократії та обмін досвідом відбувся під час онлайн-тренінгу «Комунікація та взаємодія з громадянами та представниками влади», організованого Сумським офісом Програми «U-LEAD з Європою».

Фахівці ОТГ спільно з експерткою з питань висвітлення та комунікації Програми U-LEAD Мариною Гавриленковою розглядали створення громадських рад, питання громадських консультацій, загальних зборів громадян, громадських слухань, бюджету участі, електронних петицій.

«Чому використання інструментів демократії важливе? Бо, мешканцям ОТГ – інструменти дають можливість реалізації наданих законом прав, навіть у випадках, коли між владою та громадою немає порозуміння. А для місцевої рад - це захист від нерозуміння громадою рішень, що ухвалюються радою та від спроб окремих громадян збурювати громаду, провокуючи конфлікт із радою в своїх особистих інтересах», - впевнена Марина Гавриленкова.

Досвідом з реалізації бюджету участі ділилися представники Шалигинської ОТГ, які впроваджують цей механізм три роки поспіль та вже мають результат – налагоджену внутрішню комунікацію з населенням.

«На реалізацію громадських проєктів щороку з бюджету Шалигинської ОТГ передбачається до 2% власних надходжень - 250 тисяч гривень. Понад 500 учасників-голосуючих, 23 втілені проєкти за ініціативою мешканців та близько 630 тисяч гривень на їх втілення – так виглядають три роки нашого бюджету участі», - зазначила начальник фінансовго та економічного відділу Шалигинської ОТГ Надія Полушкіна.

Про реалізацію бюджету участі на своїх територіях розповідали також і представники Черниччинської, Краснопільської та Кролевецької ОТГ.

«Бюджет участі у нас перший рік. У 2019 році був конкурс, у 2020 році - реалізація. Активність громадськості слабка, подано 9 проєктів з яких 6 будуть реалізовані. Але це тільки перший рік. Конкурс розділений по 9 округам, на кожен округ 50 тис. гривень. Не всі округи взяли участь, 150 тис. Гривень залишилися невикористані. Голосували через систему і в старостатах», - начальник організаційного відділу Чернеччинської ОТГ Руслан Марченко.

«Реалізовуємо проєкт бюджету участі вперше. Прийняли Положення проекту на сесіі, зареєструвалися на платформі, і відразу громадяни подавали пропозиції до участі в проєкті. Поки що бюджет проєкту невеликий - 100 тис гривень. Наразі громадяни голосують і через онлайн платформу і офлайн, так би мовити, за допомогою документів безпосередньо в приміщенні селищної ради», - головний спеціаліст відділу управління персоналом та зв’язків з громадськістю Краснопільської ОТГ Юрій Корнієнко.

Загалом, метою заходу було роз'яснення дієвих принципів комунікації для ОТГ, інструментів залучення громадян до управління громадами, що передбачені законодавством, огляд ефективних практик взаємодії влади і громадян, приклади реалізації методів партисипативної демократії включно з електронними, - повідомила керівниця Сумського РО Марина Лобова.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 28 травня 2020, 12:08

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top