telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Зміни до Конституції мають забезпечити баланс між представницькою й виконавчою гілками влади

3 березня в інформагентстві «Укрінформ» відбулася пресконференція за підсумками обговорення законопроєкту «Про внесення змін до Конституції щодо децентралізації», розробленого Всеукраїнськими асоціаціями місцевого самоврядування», організаторами якої виступила Українська асоціація районних та обласних рад спільно з Всеукраїнською асоціацією громад.

В процесі обговорення засад ефективного місцевого самоврядування, Президент УАРОР, очільник Харківської обласної ради Сергій Чернов підкреслив, що для ефективного здійснення власних та делегованих повноважень місцеве самоврядування має отримати належні ресурси у достатньому обсязі.

На його думку, в Основному Законі мають бути визначені матеріальна та фінансова основа місцевого самоврядування, а саме:

- земля, рухоме і нерухоме майно, природні ресурси, інші об’єкти комунальної власності муніципалітету;

- місцеві податки і збори, частина загальнодержавних податків та інші доходи місцевих бюджетів.

Держава, вважає Сергій Чернов, у свою чергу забезпечує співмірність фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України, а також компенсує витрати органів місцевого самоврядування, спричинені рішеннями органів державної влади.

«Раціональний розподіл повноважень між рівнями влади – місцевого, субрегіонального та регіонального – передусім, органів місцевого самоврядування, має ґрунтуватися винятково на принципах субсидіарності.

Інститут Префектури необхідний в реаліях національного державного будівництва, але як такий, що не перешкоджає вільному розвитку місцевої демократії та не суперечить принципам Європейської хартії місцевого самоврядування», — вважає Сергій Чернов.

Крім того, на думку голови Асоціації, важливо чітко визначити повноваження. І таким чином, щоб префект не став інструментом тиску на органи представницької влади. Право призупиняти рішення органів місцевого самоврядування має стосуватися лише виключних випадків, коли йдеться про загрозу національної безпеки або територіальної цілісності.

Також Сергій Чернов наголошує на доцільності передбачити конституційні гарантії судового захисту прав місцевого самоврядування та відповідальність префектів за протиправні дії, що перешкоджатимуть діяльності місцевих рад та їх виконавчих органів. Адже баланс між представницькою та виконавчою владою має визначатися рівним об’ємом функцій, прав та обов’язків, зафіксованих конституційно.

Відео з пресконференції:

https://www.youtube.com/watch?v=JNr6Dsvygys&feature=emb_logo

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top