telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумський Кадетський корпус готуватиме майбутніх захисників кордонів

Нещодавно уряд своїм розпорядженням передав до складу Держприкордонслужби Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка, що у Сумах. Це дозволить готувати вмотивованих кандидатів для вступу до військових навчальних закладів прикордонного відомства, зокрема й до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького. Минулого року зі ста випускників сумського ліцею 28 уже стали його курсантами. І цей показник є найбільшим серед інших подібних навчальних установ.

Крім цього, заклад надаватиме допомогу у вихованні дітей, які потребують соціального захисту. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти військовослужбовців, учасників бойових дій, з багатодітних та з малозабезпечених сімей, діти, які визнані Законом, як постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також діти з сімей, які проживають на тимчасово окупованих територіях та в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

За час свого існування сумський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою здійснив 9 випусків ліцеїстів. З понад 1230 випускників 1170 вступили до вищих навчальних закладів, з них 850 – до військових. Наразі більше ніж 400 вихованців ліцею вже стали офіцерами. Нині в кадетському корпусі проходять військовий гарт 600 юнаків.

Навчальний заклад, який має понад вікову історію та став кузнею військових кадрів, й надалі забезпечуватиме виховання молодого покоління на кращих традиціях самовідданого служіння Батьківщині, готовності до захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державного кордону держави.

Одним з найяскравіших прикладів патріотичного виховання є випускники ліцею 2011 року, а нині – після закінчення Академії військово-морських сил - офіцери Військово-Морських Сил Збройних Сил України Олексій Харченко і Артем Колодка. Це вони, відданні присязі України, організували з товаришами-курсантами виконання Державного Гімну України під час подій у середині березня 2014 року на стройовому плацу Академії військово-морських сил імені
П. С. Нахімова у м. Севастополі.

Державна прикордонна служба України й надалі проводитиме системну роботу з виховання майбутніх охоронців державних рубежів нашої Батьківщини. Цей напрямок діяльності в майбутньому неодмінно стане надійним фундаментом для зміцнення обороноздатності держави та підвищить рівень національно-патріотичного виховання молоді України. А передача до складу Держприкордонслужби Державного ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка, що у Сумах, цьому яскраве підтвердження.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top