telegram Facebook Twitter instagram Youtube

До Сумського обласного краєзнавчого музею надійшов комплекс унікальних прикрас ІІІ століття

9 лютого до Сумського обласного краєзнавчого музею було урочисто передано унікальні артефакти – комплекс прикрас київської археологічної культури, датований ІІІ століттям. Прикраси – вінець, шийну гривну, нагрудний ланцюг і дзвіночок – подарував музею мешканець м. Суми, підприємець, фотограф, краєзнавець і мандрівник Сергій Гуцан.

Слід відзначити, що це не перша участь Сергія Гуцана у поповненні музейного зібрання. Так, у червні 2016 року за його сприяння до державної частини Музейного фонду України було передано скарб з п’яти бронзових серпів бережнівсько-маївської культури, датованих ХV–XIII ст. до н.е. Сьогодні ці артефакти знаходяться на реставрації в Національному науково-дослідному реставраційному центрі України.

У заході взяли участь представники сумської громадськості, студенти інституту історії і філософії СумДПУ ім. А.С. Макаренка, музейники міста.

Про джерела і способи комплектування фондового зібрання та про те, які предмети поповнили колекцію обласного краєзнавчого музею в останні роки, розповіла головний зберігач фондів Жанна Клочко.

У свою чергу, ініціатор заходу Сергій Гуцан розповів про унікальну знахідку та відзначив власне прагнення передати ці науково важливі об’єкти археології державному музейному закладу. Директор обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв підкреслив, що передані матеріали будуть вміщені до стаціонарної експозиції – поряд з іншими артефактами київської культури, що були знайдені на теренах Сумщини і вже представлені в одній із музейних зал.

Завідуюча науково-дослідним сектором археології обласного краєзнавчого музею Лариса Білинська здійснила наукову атрибуцію переданих предметів. Відвідувачі дізнались про ареал поширення та особливості матеріального спадку носіїв київської культури, познайомились із технікою виїмчастих емалей, у якій виготовлялись прикраси.

Останнє оновлення на Понеділок, 12 лютого 2018, 15:24

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top