telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Як організувати міжмуніципальне співробітництво громад?

Про це представники громад Сумщини дізнавались під час семінару "Правові засади організації співробітництва територіальних громад", що проходив на базі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

У ході семінару юрисконсульт Центру Марина Лобова розповіла про порядок організації міжмуніципального співробітництва, основні його форми та напрями, ознайомила присутніх з практикою застосування цього механізму територіальними громадами та окремими договорами.

Також було приділено увагу положенням Обласної програми підтримки співробітництва об’єднаних територіальних громад на 2018-2019 роки, яка була розроблена Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування спільно з Сумською облдержадміністрацією.

Учасники семінару виявили зацікавленість у застосуванні цього механізму та визначили потенційно можливі сфери і напрями його запровадження [наприклад, делегування завдань у сфері контролю за дотриманням законодавства про працю, надання послуг членам декількох територіальних громад через один ЦНАП, територіальний центр тощо].

В процесі обговорення всі присутні погодились з необхідністю внесення змін до Закону України "Про співробітництво територіальних громад" в частині виключення норми щодо можливості фінансування заходів, які реалізуються в рамках договорів про співробітництво територіальних громад лише з наступного бюджетного періоду.

На думку Марини Лобової та представників громад, це гальмує процес укладання таких договорів та не дозволяє своєчасно вирішувати нагальні питання розвитку громад в межах міжмуніципального співробітництва.

В зв’язку із зазначеним, вирішено підготувати відповідні пропозиції.

Крім того, визначено необхідність чіткого юридичного визначення порядку утворення, функціонування та правового статусу спільних комунальних підприємств, установ та організацій.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:59

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top