telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Автономізація медичних закладів на прикладі Миколаївської ОТГ

Експерт з питань управління місцевими фінансами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону Юрій Петрушенко, обговорював із працівниками фінансового управління Миколаївської ОТГ Сумського району, які працюють за для розвитку своєї громади, питання фінансового забезпечення надання медичних послуг

Обсяг медичної субвенції на первинну допомогу для цієї ОТГ на перше півріччя 2018 року складає 592 тисяч гривень, але її вистачає тільки на половину фінансових потреб: ще на 530 тисяч гривень громада дофінансовує діяльність закладів надання первинної допомоги із власних доходів та додатково виділяє 170,5 тисячі гривень на енергоносії.

Уже зараз, в рамках першого етапу медичної реформи, громада планує автономізувати медичні заклади громади, перереєструвавши їх на комунальні некомерційні підприємства, як того вимагає реформа.

Принципова зміна полягатиме в тому, що бюджетні заклади, якими вони наразі є, можуть робити тільки те, що безпосередньо дозволено, а комунальні підприємства – все, що не заборонено. Зокрема і призначати більш високі зарплати для стимулювання лікарів.

Питання, що виникло у фінвідділу громади: чи зможуть вони використовувати медичну субвенцію для фінансування цих підприємств та фінансувати з місцевого бюджету зарплату їх працівникам у період, коли ті ще не будуть отримувати кошти по договорам надання медичних послуг з мешканцями громади? Різниця полягає в тому, що комунальні підприємства з їх новим статусом перетворяться з розпорядників бюджетних коштів в їх отримувачів. Цей статус згідно законодавства не передбачає виплати зарплат із місцевого бюджету.

Міністерство охорони здоров’я на своєму сайті відповідає на це питання таким чином – отримання медичної субвенції можливе та здійснюється через місцевий бюджет за відповідними напрямами видатків за програмно-цільовим методом.

У 2018 році передбачається можливість (Закон не набрав сили) оплати медичних послуг населенню централізовано через новоутворений орган – Національну службу здоров’я України. В той же час, не забороняється здійснення фінансування із місцевих бюджетів за програмно-цільовим методом з метою реалізації певних місцевих програм.

Більш детально можна почитати про це за посиланням: http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/avtonomizacija-vidpovidi-na-poshireni-pitannja

Також покрокову інструкцію щодо автономізації медзакладів можна прочитати за посиланням: http://moz.gov.ua/article/news/algoritm-avtonomizacii-medzakladu

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 січня 2018, 13:28

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top