telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Урочистості до 200-річчя від дня народження Михайла Петренка

З Сумщиною пов’язано дуже багато славних імен видатних історичних постатей. Одним з таких є ім’я українського поета харківської школи романтиків, автора відомих творів «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…», «Взяв би я бандуру…», «Ходить хвиля по Осколу…», що лягли в основу добре відомих народних пісень, Михайла Миколайовича Петренка.

Саме на Сумщині, в Лебедині, у віці 45 років від хвороби трагічно увірвалося життя поета, тому тут досі шанують пам’ять славетного земляка і з нагоди 200-річчя від його дня народження впродовж 2017 року відбулася ціла низка заходів на його честь: бесіди, виставки книг, засідання «круглих столів», фотоконкурси та екскурсії петренківськими місцями.

Нещодавно у великій залі засідань районної ради відбулася урочиста зустріч, присвячена творчості Михайла Петренка.

З вітальним словом з нагоди визначної події до присутніх звернулись: заступник голови районної ради Світлана Горошко, перший заступник голови районної державної адміністрації Оксана Лихина, секретар міської ради Оксана Древаль, праправнук Михайла Петренка, кандидат хімічних наук, засновник документального літературно-генеалогічного проекту «Ідентифікація Петренків» Олександр Петренко.

Усі присутні на заході мали змогу згадати основні життєві віхи поета, подискутувати щодо спірних питань його біографії та творчої діяльності, а також насолодитися екранізацією вистави «Найда» та славнозвісною піснею «Дивлюсь я на небо» у виконанні соліста Лебединського районного будинку культури Сергія Касьянова.

У ході урочистостей відбулась репрезентація книги «Дивлюсь я на небо», в якій представлено переклад вірша різними мовами. Книга створена за сприяння головного редактора газети «Культура і життя», заслуженого краєзнавця України, автора багатьох публікацій про Михайла Петренка Євгена Букета. Також у рамках заходу відбулися ще одна репрезентація, на цей раз книги Олександра Петренка «Михайло Петренко – 200 років безсмертя», та передача краєзнавчому музею вишитої картини зі словами славнозвісного вірша «Дивлюсь я на небо».

Узагалі перше знайомство Лебединщини з праправнуком Михайла Петренка Олександром Євграфовичем відбулось у 2013 році, саме у цьому році він подарував районному краєзнавчому музею реконструкцію образу Михайла Петренка «Студент» роботи заслуженого художника України Олександра Чередниченка, який на заході розповів присутнім про процес створення портрета поета.

Цього ж дня відбулася визначна подія Всеукраїнського рівня, а саме спецпогашення марки на честь Петренка. Директор Сумської дирекції публічного акціонерного товариства «Укрпошта» Ігор Сумарока репрезентував присутнім конверт та марку, яку виготовила Укрпошта з нагоди 200 річчя від дня народження поета.

На жаль, відомий творчий доробок Михайла Петренка є не досить великим... Дуже багато віршів поета з різних причин не збереглося до сьогодні. Але численні дослідники продовжують пошуки невідомих раніше фактів з його життя та творчості і поступово, навіть через 200 років відшукують все нові й нові твори, які раніше вважалися втраченими.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top