telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Микола Макаренко - у громадському та культурному житті Сумщини

Сумський обласний краєзнавчий музей репрезентував виставку «Постать М. О. Макаренка у громадському та культурному житті Сумщини», присвячену 140-річчю від дня народження – відомого археолога, мистецтвознавця, пам’ятко-охоронця, музеєзнавця.

Ім’я Миколи Макаренка входить до плеяди науковців, які зазнали репресій у 1930-х рр. Життя і професійна діяльність ученого тісно пов’язана з Україною та Сумщиною. Народився він у с. Москалівка Роменського району, проводив дослідження на Роменщині, поблизу Сум, де відкрив пам’ятки роменської археологічної культури, брав активну участь у створенні Роменського музею.

На виставці представлено унікальні речі з фондів музею, зокрема два малюнки Миколи Омеляновича із зображенням Оксютинських скіфських курганів, подаровані музею дослідником біографії вченого Володимиром Звагельським; путівник по Ермітажу, складений Миколою Макаренком у 1916 р., книга І. Абрамова, обкладинку та ілюстрації до якої виконав наш земляк, вирізка з жіночого слов’янського поховання, зроблена дослідником під час розкопок могильника біля с. Зелений Гай у 1929 р.

Також експонуються: книга з екслібрисом з бібліотеки Миколи Макаренка, його монографія «Маріюпільський могильник» 1933 р. (зібрання дослідниці біографії вченого Н. Німенко), а також кахля, виготовлена Макаренком у Глинській майстерні (зібрання Сумського обласного художнього музею ім. Н. Х. Онацького).

Крім того, на виставці представлені копії документів про дослідження курганного могильника біля с. Зелений Гай у 1929 р., що зберігаються в Інституті археології НАН України; копії документів та фото експонатів з розкопок городищ Монастирище та Ведмеже з фондів Державного історико-культурного заповідника «Посулля».

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top