telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку

9 листопада обласний краєзнавчий музей репрезентував виставку до 40-річчя заснування Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод – першої легальної правозахисної організації в Українській РСР.

Матеріали виставки розповідають про створення та діяльність Української Громадської Групи. Серед експонатів – світлини Миколи Руденка, Василя Стуса, В’ячеслава Чорновола та інших членів УГГ, у тому числі – уродженця м. Суми Володимира Маленковича та уродженця м. Конотоп Петра Рубана.

Викриваючи у програмних Меморандумах злочини тоталітарного режиму: розкуркулення, Голодомор 1932-33 рр., політичні репресії, тотальну русифікацію, переслідування «шістдесятників» – діячі Групи закликали до втілення в життя конституційних прав і свобод, поширення незалежної громадської думки. Незважаючи на широкомасштабні репресивні заходи і ув’язнення усіх членів УГГ, їх діяльність стала потужним поштовхом до подальшого розвитку опозиційного руху в Україні.

Низка матеріалів виставки присвячена дисидентам Сумщини – активним учасникам національно-визвольного руху 1960-х – 80-х рр., поетам Миколі Даньку та Михайлу Осадчому. Окремий комплекс експонатів репрезентує пам’ятні монети та конверти, випущені до річниць подій в історії правозахисного руху України.

Виставка підготовлена на виконання Указу Президента України № 126/2016 від 4 квітня 2016 року «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод».

Останнє оновлення на Четвер, 10 листопада 2016, 15:04

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top