У ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» стартувала щорічна акція милосердя, приурочена до Дня людини похилого віку. Протягом трьох днів представники трудового колективу планують відвідати близько 460 ветеранів виробництва, для кожного з яких підприємство підготувало набори з продуктами харчування першої необхідності.
«Спадковість поколінь – це те, чим здавна славиться колектив сумських машинобудівників. На цьому заводі працювали наші прадіди, діди, батьки. Вони віддали свої вміння, знання, сили, щоб підприємство працювало й розвивалося. Але, на жаль, долі частини ветеранів виробництва склалися так, що старість вони зустріли на самоті. І не дивно, що своєю родиною пенсіонери вважають саме трудовий колектив, а Сумське НВО як було, так і залишається їхньою другою домівкою. Тому на нас, нинішньому поколінню заводчан, лежить підвищена відповідальність за цих людей», – зазначає один із координаторів благодійної акції, голова комісії профспілки «Машметал» Сергій Чирва.
Співробітники об'єднання постійно підтримують зв'язок із ветеранами своїх підрозділів, відвідують їх, посильно допомагають. А двічі на рік: напередодні Світлого Христового Воскресіння та Дня людини похилого віку, проходять загальнозаводські благодійні заходи, якими охоплюються всі без винятку одинокі пенсіонери підприємства.
Дебютною нинішня акція милосердя стала для лаборанта центральної заводської лабораторії Тетяни Білошапки, яка провідувала свою старшу колегу Ольгу Недосєкову. «Ользі Семенівні – 80 років. Понад три десятиліття вона пропрацювала в нашому підрозділі. Ми знаємо її як неймовірно талановитого фахівця, а ще як чудову людину з доброю душею та невгамовною енергією. І свою роботу вона добре виконувала, і проблемами знедолених дітей переймалася, і навіть у хорі встигала співати», – розповідає заводчанка. За її словами, акції, що проводяться Сумським НВО, цінні не тільки і скільки продуктовими наборами, які збирає для своїх ветеранів підприємство.
«Ці люди жили і продовжують жити заводом, радіти його перемогам, співпереживати проблемам. Наші візити для них – можливість повернутися у молодість і в черговий раз відчути, що вони не самотні в цьому світі», – додає Тетяна Білошапка.