telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Краєзнавчий музей долучився до міжнародної культурно-мистецької акції «Ніч музеїв»

Щороку, починаючи з 2008-го, Сумський обласний краєзнавчий музей бере участь у міжнародній культурно-мистецькій акції «Ніч музеїв». За традицією вона проходить саме напередодні Міжнародного дня музеїв. Ось і цього року 14 травня музей долучився до проекту «Ніч музеїв», реалізованого музеями, галереями та культурними фундаціями м. Суми.

З вітальним словом до численних гостей заходу звернувся директор музею Владислав Терентьєв, який наголосив, що акція «Ніч музеїв» покликана продемонструвати громаді культурний потенціал храму муз та залучити до нього молодь. Цьогорічна акція «Ніч музеїв» проходить під гаслом «Музеї та культурні ландшафти», що вкотре засвідчує важливу роль музеїв у збереженні та захисті культурних цінностей, вивченні й популяризації локальної історії та культури.

Відвідувачі познайомились з історією будівлі музею, оглянули його експозиції та виставки та взяли участь в інтерактивній репрезентації музейного зібрання «Життя, розгорнуте на хустці».

В інтер’єрі селянської садиби ХІХ – початку ХХ ст. для гостей заходу було репрезентовано колекцію хусток, що мають як побутове, так і обрядове значення. Музейні співробітники Ніна Багацька та Тетяна Мелетенко провели майстер-клас із пов’язування хустки за давніми українськими традиціями. Дійство продовжилось виступом вокального ансамблю «Берегиня» (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, художній керівник Надія Клюцко, концертмейстер Володимир Майборода).

Відвідати музей мешканці та гості Сум мали змогу до пізнього вечора.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top