telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Співчуття

31 березня на 87-му році життя пішов назавжди за небокрай Почесний громадянин м. Суми, майже 30-річний керівник провідного підприємства України «Сумихімпром»

Олександр Йосипович Кравченко.

Керівництво, депутатський корпус, працівники виконавчого апарату Сумської обласної ради висловлюють глибокі співчуття рідним, друзям, колегам покійного, низько схиляють голову перед світлою пам’яттю полум’яного патріота і розбудовника рідного краю, відданого справі розвитку хімічної промисловості, людини-легенди.

Закінчивши 1954 року Київський політехнічний інститут, Олександр Кравченко приїхав на Сумський суперфосфатний завод. Працював майстром, механіком, начальником цеху, виконував обов’язки головного інженера, очолював партком підприємства. 1969 року став директором хімкомбінату. І був незмінним керівником «Сумихімпрому» до листопада 1995 року.

Саме за часів керівництва Олександром Йосиповичемфлагмана хімічної промисловості сумські хіміки вперше застосували нові прогресивні технології виробництва сірчаної кислоти, амофосу тощо.

Саме тоді в обласному центрі з’явилися об’єкти, без яких Суми втратили б свою самобутність. «Сумихимпромом» під керівництвом Олександра Кравченка звели лабораторний корпус і їдальню СумДУ, хірургічний корпус 5-ої міської лікарні (на 300 ліжкомісць), поліклініку, стоматологічну клініку, дитячу і жіночу консультації, пождепо на вул. Паризської Комуни, 14-кілометровий газопровід Чернеччина-Ольшани, тролейбусну лінію до заводу ГТВ-2, газові мережі в Бездрику довжиною 4 км, три мости через Псел, готель для іноземних спеціалістів і Дім переговорів. Крім того, підприємство під орудою Олександра Кравченка не залишилося осторонь будівництва міських очисних споруд, автодоріг, 9 і 10 житлових мікрорайонів у м. Суми.

За свою багаторічну самовіддану працю Олександр Йосипович був удостоєний почесних звань «Відмінник хімічної промисловості СРСР», «Заслужений раціоналізатор України», лауреата премії Ради Міністрів СРСР», він - кавалер орденів Леніна і «Знак пошани».

Разом з Олександром Йосиповичем Кравченком відійшла ціла епоха наших звершень і здобутків. Але він залишиться в пам’яті нащадків чесною, порядною, талановитою людиною, прикладом любові до рідної землі і справи, якою займався. Його земне життя пройшло в турботах і праці, залишивши яскравий, добрий слід. Тож нехай свята земля буде пухом Почесному сумчанину! Царство Небесне йому і вічний спокій!

Прощання з видатним земляком розпочнеться 1 квітня об 11.00 у Палаці культури «Хімік». Поховають Олександра Йосиповича Кравченка на Алеї Почесних громадян міста, що на Центральному кладовищі Сум.

 

 

 

 

 

 

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top