У 2015 році в області кількість випадків загального виробничого травматизму скоротилася на 6 відсотків, підтвердивши тенденцію останніх років щодо зменшення рівня трагедій на робочому місці. Крім цього, на два смертельні випадки зменшився й смертельний травматизм. Про це свідчить аналіз стану промислової безпеки на Сумщині, який щорічно проводиться фахівцями Управління Держпраці у Сумській області.
У порівнянні із 2014 роком, коли кількість травмувань на робочому місці становила 121 нещасний випадок, у минулому році ця цифра зменшилася до 114 випадків. Такій позитивній тенденції зменшення кількості нещасних випадків безумовно посприяли превентивні заходи з охорони праці, що систематично проводилися спеціалістами Управління Держпраці на підприємствах Сумщини.
Більшість травмованих складають чоловіки, а найуразливішим для потерпілих виявився вік 50-60 років. Згідно аналізу, проведеного фахівцями сектору розслідувань нещасних випадків, більш розповсюдженими травмами на робочому місці у минулому році були: переломи кінцівок та струс головного мозку.
Смертельний травматизм також зазнав корегування у позитивний бік. Торік на підприємствах області загинуло 11 осіб, що на дві людини менше, ніж за аналогічний період 2014 року. За сумною статистикою серед загиблих – 10 чоловіків і одна жінка. Згідно з тим же аналізом, «жертвами виробництва», як це не дивно, стають більш досвідчені працівники або ж люди у віці – молодь травмується значно менше.
Особливу увагу фахівці Управління Держпраці у Сумській області радять керівникам підприємств звернути на проходження обов’язкових медичних оглядів їх працівниками, а також психофізіологічних експертиз. У минулому році зафіксовано 22 випадки смерті на робочому місці, які пов’язані не з виробничими факторами, а з раптовим погіршенням стану здоров’я (інфаркти, інсульти тощо). За тендерним розмежуванням це: 19 чоловіків і 3 жінки, переважна більшість з яких передпенсійного віку.
Останнє оновлення на Середа, 03 лютого 2016, 16:34