telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Краєзнавча година, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка в обласному краєзнавчому музеї

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в Сумському обласному краєзнавчому музеї  29 січня 2014 р. проведено краєзнавчу годину «Т.Г.Шевченко і Сумщина».

Учасниками заходу стали учні ЗОШ № 19. З розповіді співробітника музею діти дізналися про перебування поета на сумській землі. Шевченко Т.Г. під час його трьох подорожей по Україні відвідав Глухів, Кролевець, Лебедин, Ромни, Суми, побував у далеких селах і хуторах мальовничої Сумщини.

Тут він мав багато друзів, написав кілька літературних творів, створив чимало портретів та пейзажних робіт. Серед його добрих знайомих – брати Лазаревські з Конотопщини, родина Огієвських з Кролевця, Залеські – з Лебедина, роменчанин Г.Вашкевич,  уродженець с. Вороніж  Пантелеймон Куліш.

На запрошення поміщика Дмитра Хрущова поет відвідав його маєток на хуторі Лихвин Лебединського повіту, де була написана поезія «Ой, по горі роман цвіте».

Учасники краєзнавчої години переглянули унікальні експонати з фондів музею: рідкісні видання «Кобзаря», кролевецькі рушники 1839, 1847 рр., раритетні предмети першої половини ХІХ ст. часів Т.Г.Шевченка, зокрема, репринтний примірник «Кобзаря» 1840 р., матеріали про уродженців краю – знайомих та друзів поета.

Учні читали твори Кобзаря, прослухали пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи», «Заповіт».

{gallery}2014/20140131-in1{/gallery}

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top