telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

«Мережений світ витинанок» - у Сумському обласному краєзнавчому музеї

У Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка витинанкових творів Заслуженого майстра народної творчості України Валентини Коздровської. Це результат її творчої праці декількох років та приурочена до ювілею майстрині.

З 1966 р. вона першою в області стала відроджувати цей вид мистецтва, і вже через два роки стає членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Витинанки – це сюжетно-орнаментальні композиції, вирізані з паперу, що являються однією з складових культури і побуту українського народу. Вони використовувалися при оздобленні української хати та змінювалися в залежності від пори року, свят та сімейних подій.

У своїх творах майстриня дотримується давніх традицій, притаманних українській витинанці. Основний символ її творів – «Дерево життя», «Пташина», адже саме пташки приносять людям щастя, любов, мир і злагоду. Усі її роботи симетричні, виконані в одному або кількох кольорах.

Валентина Коздровська не тільки добре володіє майстерністю «витинати», але й відтворює традиційні мотиви саме Слобідської частини нашої області, досконало вивчає їх, вносить нові елементи, надає їм сучасного звучання.

П’ята персональна виставка витинанок Заслуженого майстра народної творчості України Валентини Коздровської демонструє високий професіоналізм, збереження традицій та велику любов майстрині до народного мистецтва.

Майстриню тепло привітали з відкриттям виставки та ювілеєм начальник управління культури і туризму Сумської міської ради Наталія Цибульська, головний спеціаліст управління культури, туризму, національностей та релігій Раїса Грицаєнко, Заслужений майстер народної творчості Віталій Шум, Заслужений художник України Олександр Чередниченко, представники громадськості та творчої інтелігенції.

{gallery}2013/20131127-in{/gallery}

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top