telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Лісівники Сумщини впроваджують альтернативні види палива

Лісогосподарські підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства зима не лякає.

Мало того, у цей складний e погодному і витратний в економічному плані період року лісівники Сумщини навчилися заощаджувати кошти. Підійшли до цього питання комплексно і виважено.

На всіх без винятку підприємствах запровадили опалення виробничих, побутових та адміністративних приміщень за допомогою котлів, що працюють на альтернативному виді палива, - відходах лісопиляння. Для цього в котельнях Сумського, Шосткинського, Краснопільського, Лебединського, Конотопського, Свеського, Середино-Будського та Кролевецького лісгоспів встановили нові високоефективні водогрійні котли КВм (а) 0,82 (КРІГЕР). Опалювальна площа такого котла 8200 м3 ;при розмірах 2980х2000 мм КРІГЕРи мають коефіцієнт корисної дії 84 выдсотки. У решті підприємств – зробили реконструкцію діючих котлів.

Для забезпечення виробничих, адміністративних та побутових приміщень теплом у державних підприємствах управління працює 36 котелень на альтернативному виді палива. Ними щорічно виробляється 30507 Г.кал теплової енергії, при цьому використовується 5568 тонн умовного палива, що відповідає 4,8 млн. м3 природного газу.

«Поряд з високою якістю теплозабезпечення використання альтернативного виду палива кожного місяця давало підприємствам більше одного мільйона гривень економії», - говорить головний інженер Сумського ОУЛМГ Віталій Ігнатченко.

Щоб забезпечити безперебійну роботу котелень узимку, впродовж літнього періоду лісгоспи накопичують тирсу. Зберігається вона у спеціальних тирсоховищах, вмістом до 500 м3, які збудовані спеціально для цих цілей у кожному лісгоспі.

То ж тепер у суворий період зими всі котельні «екзамен на витримку» складають на «відмінно», забезпечуючи стабільну і надійну роботу.

{gallery}2013/20131022-in{/gallery}

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top