telegram Facebook Twitter instagram Youtube

СумДУ переміг у конкурсі Європейського інвестиційного банку

Сумський державний університет з проектом «Енергоефективний університет» здобув перемогу у конкурсі проектів щодо підвищення енергоефективності закладів вищої освіти України від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Про це стало відомо у ході установчого семінару в Києві. Загалом участь у конкурсі взяли близько 30 ВНЗ України. СумДУ став одним із семи університетів, які отримають фінансування банку за результатами двох етапів відбору.

Серед переможців – Національний університет «Львівська політехніка», Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка та інші.

«Комплексний проект Сумського державного університету відповідає усім вимогам Європейського інвестиційного банку: економічна обґрунтованість, технічна якість, фінансове забезпечення, стійкість та екологічна безпека», – акцентував начальник науково-дослідної частини СумДУ Денис Курбатов. За його словами, вже у цьому опалювальному сезоні технічні експерти ЄІБ повинні відвідати СумДУ для проведення енергетичного аудиту.

Проект реалізовуватиметься з другого півріччя 2014 року і триватиме 3 роки. Заплановано будівництво котельної на газовому паливі для опалення корпусів основного майданчику університету, капітальний ремонт будівель гуртожитків з модернізацією водопровідних, каналізаційних, теплових мереж з додатковим облаштуванням теплових пунктів, встановлення сонячних колекторів для потреб гарячого водопостачання і опалення, створення системи моніторингу та управління тепло-, водо- і електроспоживанням та створення і оснащення сучасного Науково-навчального центру «Альтернативна енергетика та енергоефективні технології» на базі СумДУ. Мінімальний обсяг залучених інвестицій буде складати – 5 млн. євро.

До робіт будуть залучені адміністративно-господарська частина як основний виконавець, а також науково-технічний потенціал факультетів технічних систем та енергоефективних технологій, електроніки та інформаційних технологій.

Нагадаємо, що Європейський інвестиційний банк – найбільша міжнародна фінансова організація у світі, що підтримує інвестиційні проекти, спрямовані на соціально-економічний розвиток як всередині ЄС, так і в інших країнах. Серед основних цілей його діяльності – зниження негативного впливу на клімат, у тому числі шляхом використання відновлюваної енергетики, підвищення енергоефективності, розвитку екологічно чистого виробництва, транспорту тощо.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top