telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Ромни зустріли свого єпископа

25 вересня рішенням Священного синоду Української православної церкви утворено Роменську і Буринську єпархію. До її складу увійшли храми і монастирі Роменського, Буринського, Липоводолинського, Недригайлівського районів, що раніше перебували в складі Сумської та Конотопської єпархій.

Церковні хроніки розповідають, що подібна церковно-адміністративна територіальна одиниця існувала тільки в 1927-1931 роках як підпорядковане Полтавському єпископу вікаріатство. Таким чином, вперше з дня заснування Ромни стали самостійним єпархіальним центром. А Святодухівський собор, що на Базарній площі, - кафедральним.

Роменським і Буринським архієреєм Синод призначив єпископа Ямпільського Іосифа. Його представив під час молебню за новостворену єпархію у Василівській церкві Ромен член вищої церковної ради УПЦ, єпископ Боярський, вікарій Київської єпархії Феодосій.

Єпископ Іосиф (у миру Олексій Олександрович Масленніков) народився 3 листопада 1978 р. у Молдавії. З 1992 р. проживає в Україні. Служив паламарем, іподияконом у Сімферопольській єпархії. В 2004 р. закінчив Бєлгородську духовну семінарію, в 2006 р. - Київську духовну академію. 2005 р. - настоятель Воскресенської церкви м. Вітебськ (Республіка Білорусь), 2006 р. - Георгіївського храму м. Запоріжжя. 2008 р. - зведений до сану архімандрита, обраний єпископом Вольнянським, вікарієм Запорізької єпархії. 2009 р. - єпископ Запорізький і Мелітопольський. 2010 р. - єпископ Конотопський і Глухівський. З 20 липня до 25 вересня 2013 р. - єпископ Ямпільський, вікарій Конотопської єпархії.

Звертаючись до парафії в своїй першій проповіді, єпископ Роменський і Буринський мовив: «Мені відрадно було чути, що неофіційним символом міста Ромни є Святодухівський собор. І в цей знаменний день хочу побажати всім, щоб наші міста змінювалися на краще не тільки зовні, а й духовно. Для цього кожен із нас має прагнути з Божою допомогою зробити своє серце храмом Духа Святого, де переважатимуть милість, любов і благодать. І тоді розв'яжеться багато, здавалося б, нерозв'язних проблем. Дякую за величезну довіру та честь, проявлені до мене призначенням єпископом новоствореної єпархії. Обіцяю трудитися до останнього свого дня, виконуючи волю Божу та послушання митрополита Володимира. Нехай наша співпраця в Роменсько-Буринській єпархії стане часом милості, Божого благословення й радості, щоб Господь утішив наші серця миром і злагодою, щоб усі ми, підносячи молитви до Христа, Пресвятої Богородиці та святих подвижників, завжди відчували їх близькість, підтримку та допомогу, - завершив звернення владика й побажав усім дивитися вперед з надією, по сторонах - з любов'ю, вгору - з вірою, а назад - із вдячністю».

Єпископ від імені духовенства також подякував за великі щоденні труди заради розвитку православ'я в регіоні голові Сумської обласної адміністрації Юрію Чмирю. Надав слово його заступнику Ігорю Яговдику, міському голові Миколі Калашнику, меценату Олександру Саєнку, які привітали владику, побажали плідної співпраці в справі зміцнення православ'я на теренах краю. Духовну радість із численними прихожанами розділили в спільній молитві очільник райдержадміністрації Вік­тор Сєрік, голова районної ради Сергій Хоронько, представники громади. Від імені духовенства Роменщини архіпастиря першим привітав і подякував за проявлені увагу й прихильність благочинний церков міста і району о.Микола.

Відслуживши недільну літургію у Василівській церкві, владика Іосиф просив усіх молитися за новостворену єпархію, щоб Господь скерував святу справу на благо всіх православних християн.

Участь у цьому духовному заході вдяли  і представники Недригайлівського району - голова РДА Олексій Коренев, Недригайлівський селищний голова Ігор Остапчук та заступник голови районної ради Юрій Сердюк.

{gallery}2013/20131009-rom{/gallery}

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top