telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Держгірпромнагляд: безпека відпочинку дітей не менш важлива, ніж безпечна праця дорослих

Державними інспекторами теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області під час перевірок 22 дитячих оздоровчих закладів Сумщини щодо додержання ними правил і норм безпечної експлуатації будівель і споруд виявлено понад 200 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Поштовхом для активізації роботи державних інспекторів щодо безпеки життя та здоров’я стали нещодавні трагедії за участі дітей. Перша резонансна подія трапилася у Бердичеві, коли на дитячому майданчику від обвалу дерев’яної балки загинула 8-річна дівчинка. Згодом сумна звістка надійшла з Криму, де наприкінці травня в результаті руйнування балкона в одному з корпусів санаторію «Юність» одна дівчина загинула, ще троє опинилися на лікарняному ліжку.

Під час перевірок дитячих таборів області державними інспекторами з охорони праці було виявлено низку суттєвих порушень, які рано чи пізно могли призвести до трагічних наслідків. Роботу п’яти об’єктів довелося одразу ж зупинити. Зокрема у деяких заміських оздоровчих закладах не проведена паспортизація будівель, споруд та інженерних мереж; лише частково виконаний ремонт асфальтобетонного покриття пішохідних доріжок; виявлено чимало дерев із не спиляними сухими гілками.

На території дитячого закладу санаторного типу «Ровесник» державні інспектори виявили об’єкт, що знаходиться в аварійному стані (незавершене будівництво), який має зруйноване і обвалене перекриття, покрівля відсутня, у плитах перекриття є оголена арматура, у зовнішніх цегельних стінах є тріщини, руйнується цоколь будівлі тощо.

П’ять дитячих таборів до цього часу не одержали дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки в органах  Держгірпромнагляду (зокрема це стосується трансформаторних підстанцій та систем газопостачання природним газом). Також не представлені протоколи вимірювань захисту електрообладнання та електромереж від блискавок.

Є чимало зауважень до найпопулярніших дитячих розважальних об’єктів – гойдалок: за відсутності фундаменту не виключена можливість їх пересування та перекидання (п’ять років тому в наслідок цього у Сумах на дитячому майданчику загинула дитина).

За матеріалами перевірок теруправлінням Держгірпромнагляду у Сумській області, видані приписи та розпорядчі документи, виконання яких закладами оздоровлення та відпочинку перебуває на постійному контролі теруправління

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top