telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

День матері в Україні

У календарі свят для українських мам визначений особливий день. У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні ми віншуємо своїх нень з 1999 року в другу неділю травня. Цьогоріч свято припадає на 9 травня.

Його історія така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії направила листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Це вона зініціювала в пам’ять про свою маму, яка передчасно померла. Старання дівчини увінчалися успіхом. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято.

Хоча, по суті, воно є святом вічності, адже з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина на світі. Безумовно, це ще й найбільш зворушливе свято, тому що кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ найріднішої людини, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

«Цього дня ми всі з теплом згадуємо своїх матерів-небожителів, а тих, хто поруч, від душі вітаємо з їх святом, - говорить голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. – Тож нехай світлом і добром відгукуються в душах дітей материнські нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість! Нехай будуть вони здоровими і щасливими на мирній землі під голубим небом!»

І це чудово, що святкування Дня матері стає в Україні популярною і доброю сімейною традицією.

 

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top