telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Світ відзначає Всесвітній день космонавтики

У 2011 році на Генеральній Асамблеї ООН було прийнято рішення відзначати Міжнародний день польоту людини в космос щорічно 12 квітня в пам'ять про дату польоту Юрія Гагаріна на кораблі "Восток-1", який він здійснив у 1961 році. У сучасній Україні 12 квітня відзначається як День співробітників ракетно-космічної галузі України.

Перший політ людини у космічний простір. Ця епохальна подія в історії людства стала можливою завдяки видатному українцеві Сергію Корольову – головному конструктору перших ракетно-космічних систем, основоположнику практичної космонавтики у світі. Ілон Маск під час розмови з родиною Корольова назвав українського академіка «одним з найкращих». Відповідно до Постанови Верховної Ради України цьогоріч планується капітально відремонтувати в Житомирі Національний музей космонавтики ім. С. П. Корольова.

Цьогоріч також виповнилося 70 років із дня народження першого і поки єдиного космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. До цієї пам’ятної дати світ побачила «космічна» банкнота, було створено меморіал Леоніду Каденюку, а також планується зняти фільм про космонавта.

«Я вітаю усіх мешканців Сумщини зі Всесвітнім днем космонавтики, адже це свято польоту, свято слави і успіху людини, яка підкорила космос. Колись Юрій Гагарін говорив, що наша планета прекрасна. Тож щиро зичу, щоб на цій найпрекраснішій планеті кожен з нас відчував себе найщасливішою людиною. Давайте, долаючи тернії, будемо прагнути зірок успіху, здійснювати вдалі польоти за кожною своєю мрією! - заявив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. - Нехай усе неможливе стане можливим! Миру і процвітання Землі!»

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 12 квітня 2021, 09:52

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top