telegram Facebook Twitter instagram Youtube

До Міжнародного дня театру

Цьогоріч, як і минулого березня, у свій День – 27 березня - у більшості країн театри знову без глядачів через карантинні обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу. Але кожен, хто хоча б раз побував у храмі Мельпомени як актор, критик чи глядач не залишиться байдужим до нього, бо саме театр дає кожному з нас шанс на духовне, емоційне виживання у теперішній дуже непростий час. Тож не випадково фабрика емоцій давно стала універсальною мовою спілкування людини з буттям, осмисленням актуального і реакцією на нього.

Міжнародний день театру, що відзначається щорічно, був заснований 1962 року у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (MIT) при ЮНЕСКО. А взагалі перші театри з’явились в Греції, згодом у Китаї, Індії, а в X столітті зародився і Європейський театр. Це слово походить від грецького «theatron», і означає місце для видовищ чи призначене для показу драматичних творів мистецтва перед публікою.

У давній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини і проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах.

І через багато століть, незважаючи на розвиток сучасних засобів комунікації, театральне мистецтво не втрачає своєї популярності. Воно успішно розвивається, приносячи радість людям. Тож коли слухаємо оперу чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету, з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, завжди відчуваємо особливу атмосферу свята для всіх, хто розуміє цінність і важливість театрального мистецтва.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко привітав артистів професійної сцени і любительської, театрознавців, усіх поціновувачів театрального мистецтва Сумщини з Міжнародним днем театру.

«Шановні друзі! З нагоди свята прийміть від імені депутатського корпусу найщиріші вітання та побажання. Ми пишаємося видатними акторами та режисерами, які заклали в нашому краї славні театральні традиції. Радіємо, що й нинішнє покоління митців сумських сцен збагачує і примножує здобутки попередників. Як доказ – у непростий час глядачі мали можливість стати свідками унікальних театральних прем'єр, чудових концертів, які підготували місцеві артисти. У Міжнародний день театру зичу всім причетним до цього унікального мистецтва творчого натхнення та ентузіазму, нових гарних ролей і спектаклів, благодатних умов для розвитку таланту», - йдеться у рядках віншування.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top