telegram Facebook Twitter instagram Youtube

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Чи не на кожне покоління припадає найстрашніше і найбезглуздіше явище у світі – війна. На превеликий жаль, жахлива трагедія не оминула й народжених у 60-х. За десять років афганської війни посивіли до строку не одна юна наречена чи молода дружина. Чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. І, здається, навіки пил осів у молодих чубах воїнів-інтернаціоналістів.

15 лютого – їхній день. День, коли нарешті в далекому 1989 році закінчилась драма віку, коли війська вийшли з Афганістану. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. У війні брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

«Не забудеться це горе, не відболить, скільки б років не минуло, - говорить голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. - За кожним воїном-афганцем – свій життєвий подвиг, своя доля. Виконували свій інтернаціональний обов'язок і наші земляки. Багато з них мають бойові нагороди. І наш обов'язок – депутатів, представників виконавчої влади, кожного громадянина – пам`ятати ветеранів, тих, хто пройшов ту війну і для кого вона триває й досі у спогадах, у снах, у думках. Вони заслуговують нашої підтримки і шани. Вічна слава й пам'ять їхнім загиблим побратимам!

Афганську війну можна називати по-різному, але її не можна забути, як і інші війни. А тому ми згадуємо добрим словом учасників бойових дій, які воювали в Алжирі, Анголі, Бангладеш, Угорщині, В’єтнамі, Єгипті, Іспанії, Ємені, Камбоджі, Китаї, Кубі, Лаосі, Мозамбіку, Монголії, Сомалі, Фінляндії, Чехословаччині, Югославії, Ефіопії. Ми вдячні їм за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку. Діти можуть по праву пишатися своїми батьками.
Усім вам, шановні воїни-інтернаціоналісти, довгих років життя, міцного здоров'я, родиннного затишку, радості й благополуччя!»

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 15 лютого 2021, 08:45

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top