telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Ніхто не забутий, ніщо не забуто!

Відповідно до Указу Президента України, «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності… на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» 22 червня проголошено в країні як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні».

Цього дня далекого 1941 року в кожну українську домівку з болем і горем увірвалася війна, кривавою ст рілою пронизавши кожне серце, кожну долю. Майже 8 десятиліть минуло, а відгомін того лихоліття й досі ятрить незайгойною раною.

Кожен п’ятий мешканець України не повернувся до своїх родин. 250 сіл гітлерівці зітерли з лиця землі. Справжніми конвеєрами смерті стали «робочі», «трудові» табори, гетто і табори для військовополонених, яких в Україні налічували близько 230. За окремим планом знищувалися пацієнти неврологічних диспансерів, тяжкохворі. Жахливою трагедією мільйонів жителів України була їхня примусова депортація. Усього з України до Німеччини й інших країн загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян, що склало майже 80% усіх депортованих нацистами радянських людей. Українці зі зброєю в руках зробили величезний внесок у розгром нацистської Німеччини.

«Наш священний обов’язок – пам’ятати про всіх, хто віддав життя за рідну землю, - говорить голова Сумської обласної ради Володимир Токар. – Мені, як сину учасника тієї кривавої війни, по-особливому болить ця дата - 22 червня. Ми повинні зберегти для прийдешніх поколінь пам'ять про наших батьків, дідів, прадідів, які відстояли Перемогу в тій жахливій війні. Низько вклонімося їхньому подвигу. Подякуймо й тим, хто сьогодні не менш героїчно боронить рідну землю на східному фронті».

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

 

Також читайте:

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 22 червня 2020, 10:16

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top