telegram Facebook Twitter instagram Youtube

З днем народження, Сумщино!

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар від імені депутатського корпусу привітав земляків, гостей славного Сумського краю з днем заснування нашої області:

«10 січня минає 81 рік Сумщині - невід’ємній складовій України. Це свято для всіх, хто народився в самобутньому і чудовому краї, але долею закинутий у далекі світи, хто й сьогодні тут живе, виховує дітей, своєю працею примножуючи її багатства. Словом, наші вітання всім, для кого Сумщина – назавжди мала батьківщина.

Ми з глибокою вдячністю вшануємо всіх наших земляків різних поколінь. Не втомлюємося називати імена славетних, хто був і нині є її патріотами і творцями.

І серед них – славний кошовий Петро Калнишевський, цукрозаводчики і меценати з династій Харитоненків і Терещенків, легендарний партизанський лідер Сидір Ковпак, льотчик-ас тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб, двічі Герой Соціалістичної Праці Марія Савченко, Герої України - прапороносець Перемоги Олексій Берест і героїчний офіцер сучасності Олександр Аніщенко. Саме Сумська земля народила батька радянської фізики Абрама Йоффе, композитора Дмитра Бортнянського, оперних співаків зі світовим ім'ям Бориса Гмирю і Петра Білинника, письменника-гумориста Остапа Вишню, скульптора Івана Кавалерідзе, диригента Івана Заболотного, педагога-новатора Антона Макаренка, мовознавця Олександра Потебню, народних артистів - неперевершену Аду Роговцеву і знаного відтепер далеко в світах Ігоря Левенця. Ми пишаємося своїми відомими спортсменами, олімпійцями – Володимиром Голубничим, Олександром Шапаренком, Леонідом Жаботинським, сестрами Семеренками та багатьма-багатьма іншими. Не перелічити наших земляків, хто прославив наш край у різних царинах! Але, воістину, ми гордимося ними всіма!

Сумщина – це героїчна історія козацтва, гетьманщини, партизанського руху, бойової, трудової, спортивної слави, геніальних відкриттів, економічних, культурних і духовних багатств. І той, хто хоча б раз ступив на Сумську землю, неодмінно матиме її в своєму серці!

Мої дорогі земляки! Дякую вам за натхненну працю, бойовий героїзм, вірне служіння рідній землі та її мешканцям. Хай нова доба принесе вам мир і благополуччя! Зичу щедрої та світлої долі, міцного здоров’я, родинного щастя й достатку, процвітання і творчого пориву в ім’я розквіту нашого неповторного, славетного краю.

З днем народження, рідна Сумщино! Зі святом, земляки!»

 

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 10 січня 2020, 11:48

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top