telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Вітання голови Сумської обласної ради до Дня Соборності

Шановні земляки!

22 січня - один з найвеличніших днів української історії. Рівно сто років тому, саме цього числа 1919 року, відбулося прийняття Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

І ми сьогодні, як ніколи, розуміємо важливість й ціну тих подій, адже українці по обидва боки Дніпра впродовж цілих віків мріяли жити єдиною дружною вільною родиною. Не одне покоління відстоювало право на соборність і свободу – одні з найбільших цінностей кожної демократії. Нарешті наш народ возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

22 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. А 22 січня 1919 року відбулася та Велика Злука. Щороку в цей день по всій території сучасної України проходять різні акції і торжества, присвячені Дню Соборності. «Живий ланцюг» — символічна акція, яку проводять великі гурти людей, узявшись за руки. Сумчани, мешканці області, незалежно від поглядів і переконань, щороку долучаються до заходу, демонструючи, що головною цінністю держави і запорукою успішного спротиву будь-якій зовнішній агресії є національна єдність.

Ідея соборності - наріжний камінь для України, і бере свій початок від Святого Володимира і Ярослава Мудрого, які об'єднували наші землі навколо Києва. Роками тривали об’єднавчі процеси. Свій внесок у розбудову соборної незалежної української держави зробили Данило Галицький, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик, Михайло Грушевський. Ідея духовної соборності України була мрією нашого Кобзаря Тараса Шевченка. Минуло століття, однак і нині та ж проблема солідарності, соборності, єдності України. За неї поклали свої голови Герої Небесної Сотні. Наші хлопці на Сході країни ціною власних життів відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України. Серцем ми з ними. Ми молимося за кожного з них, за всіх нас, за нашу державу!

У день великого національного свята сердечно зичу всім і кожному міцного здоров’я і щастя, добра і миру, злагоди, патріотизму, мужності і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Слава Україні!

 

З повагою

голова Сумської обласної ради                                            Володимир Токар

 

 

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 січня 2021, 13:09

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top